Piškotová roláda s tvarohovou náplní - recept cpt. Cooka
4 porce:  3  vejce, 15 dkg moučkového cukru, citrónová kůra, vanilka, 12.5 dkg hladké mouky, 1/2  kypřícího prášku do pečiva, tuk, hrubá mouka pod roládu,

Náplň: 40 dkg tvarohu, 10 dkg moučkového cukru, 1 lžíce citrónové šťávy, 10 g mleté želatiny, 1/4 l šlehačky, 2 lžíce loupaných mandlí, 20 dkg jahod (malin nebo rybízu)

Z bílků a lžíce studené vody ušleháme pevný sníh. Po lžících přidáváme a zašleháváme cukr, jeden žloutek po druhém, citrónovou kůru a vanilku. Nakonec lehce vmícháme mouku prosátou s práškem do pečiva. Na plech dáme pergamenový papír, hodně ho pomastíme tukem a posypeme hrubou moukou. Na něj natřeme těsto a pečeme, až se prst do těsta neboří, tj. asi 15 minut. Nesmíme těsto sušit. Hned je zbavíme papíru širokým nožem a stočíme do vyždímané utěrky.
Na náplň třeme tvaroh s cukrem a citrónovou šťávou, přidáme ve dvou lžících horké vody rozpuštěnou želatinu, a když v tvarohu zhoustne, vmícháme pevně ušlehanou smetanu a přidáme ovoce a na plátky nakrájené mandle. Roládu z utěrky zase rozvineme, potřeme tvarohem a znovu stočíme. Roládu necháme v chladu ztuhnout, pak ji krájíme na řezy.

www.tacos.cz - kuchařka cpt. Cooka