Mini palačinkové závitky se šunkou a strakatou náplní - recept cpt. Cooka
6 porcí:  26 dkg vařené uzené šunky, 50 dkg ricotty, 5 dl smetany, 20 dkg francouzského sýra Brie, 4 dkg grana padano, máslo, 8 dkg sušených rajčat v oleji, 8 dkg piniových semínek, sůl, mletý pepř,

palačinky: 30 dkg baby špenátu, 2  vejce, 5 dl mléka, 16 dkg hladké mouky

Špenát omyjte a blanšírujte ve vroucí osolené vodě asi deset sekund, poté jej ihned zchlaďte v misce s ledovou vodou. Důkladně jej slijte a vymačkejte.
Připravte palačinkové těsto: smíchejte mléko se špenátem, vejci, moukou a špetkou soli. Těsto nechte alespoň 30 minut odpočívat.
Na nepřilnavé pánvi rozpusťte kousek másla a připravte palačinky, přičemž nalijte vždy jednu naběračku těsta. Po několika minutách smažení je otočte a upečte z druhé strany. Naskládejte je na talíř a pokračujte se zbývajícím těstem, přitom pánev občas potřete máslem. Předehřejte troubu na 180 °C.
Příprava náplně: Sušená rajčata nechte okapat a nakrájejte je spolu se sýrem Brie na malé kousky. Šunku nakrájejte na proužky. Vyšlehejte ricottu se špetkou soli a pepře, přidejte smetanu a promíchejte. Můžete přidat i směs bylinek, bazalku, petrželku a pažitku. Směs rozetřete na palačinky, přidejte sýr Brie, sušená rajčata a šunku.
Palačinky srolujte, nakrájejte na tlustší kolečka a rozložte je řezem dolů do vymaštěné nádoby. Posypte je parmazánem a piniovými oříšky a navrch položte několik kousků másla. Gratinujte asi 15 minut, dokud nejsou palačinky zapečené.

www.tacos.cz - kuchařka cpt. Cooka