Kuře se žampiony a tekutým sýrem - recept cpt. Cooka
Poulet aux champignons et à la cancoillotte
4 porce: 1 kuře, 30 dkg sýra cancoillotte, 30 dkg žampiónů, 3 mrkve, 1 cibule, 1 stroužek česneku, 1.5 dl bílého vína, 3 dl kuřecího vývaru, 5 snítek tymiánu, 4 lžíce olivového oleje, sůl, mletý pepř
Kuřecí maso nakrájejte na menší kousky. Oloupejte cibuli, mrkev a česnek. Cibuli najemno nasekejte, mrkev nakrájejte na kolečka tlustá 1 cm a česnek prolisujte lisem na česnek. U žampionů odstraňte spodní část třeně, očistěte je a nakrájejte na tlustší plátky.
V rendlíku ohřejte kuřecí vývar. V litinové pánvi s tlustým dnem rozehřejte olej a kuřecí kusy opečte dozlatova ze všech stran. Vyndejte je z pánve a odložte stranou. Na jejich místo dejte cibuli a nechte ji 5 minut zlátnout, pak přidejte česnek, mrkev i žampiony a pokračujte v restování dalších 5 minut. Podlijte bílým vínem. Vraťte kuře do pánve, přidejte horký kuřecí vývar a tymián. Osolte a opepřete. Zakryjte pokličkou a pokračujte ve vaření.
Po 30 minutách přidejte do pánve cancoillotte sýr (kachkéis v lucembursku), promíchejte a poduste dalších 20 minut. Podávejte horké, například s čerstvými těstovinami.
www.tacos.cz - kuchařka cpt. Cooka