cpt. Cook
 

Smažená cuketa se skořicí

Smažená jablíčka v těstíčku

Smažená jablka

Smažené jablečné řezy s karamelem
(Basi Ping-Kuo)

Smažené meruňky

Smažené švestky

Smažený ananas v pivním těstíčku

Smetanový banánový krém

Smetanový malinový krém

Sýrový koláč

Švestkové pyré

Švestkový krém s malinami

Thajský smažený ananas

Čína   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Toffi

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  4  banány nebo jablka (polovina uvedeného množství), 1/2 lžíce citrónové šťávy, 1/2 lžíce sezamového oleje, 215 dkg krystalového cukru, 1.215 dl vody, 10 dkg rýžové mouky, 10 dkg hladké mouky, 1/2 balíček kypřícího prášku do pečiva, 2 lžíce dětské krupice, 2 dl vlažné vody, 1/2 lžíce sezamových semínek, olej na smažení (větší množství), 1/2 l ledové vody ve zvláštní nádobě
zkopírováno z http://www.tacos.cz Ovoce oloupáme a nakrájíme na kousky o délce 5 až 6 cm. zalejeme citrónovou vodou smíchanou se lžící vody a necháme 15 minut odpočívat.

www.tacos.cz Sezamový olej smícháme s cukrem. Přilejeme vodu. Pomalu zahříváme za stálého míchání, dokud se nezačne vařit. Pak na mírném ohni vaříme až do okamžiku, kdy začne tekutina zlátnout.

www.tacos.cz Oba druhy mouky přesijeme do misky, přidáme prášek do pečiva a krupičku. Zalejeme vlažnou vodou a zaděláme těsto. Ovoce vyjme ze šťávy, namáčíme do těsta a smažíme 2 minuty ve větším množství rozpáleného oleje. Pak necháme okapat tuk, ponoříme do sirupu, posypeme sezamovými zrníčky a hodíme co nejrychleji do nádoby s ledovou vodou. V té necháme 2 až 3 vteřiny. Přendáme na misku a podáváme hned po schlazení.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 1883x    verze pro tisk

Tropický ovocný salát

Tvarohový krém v jablkách

Tykev se skořicí

Tykev se šlehaným tvarohem

Tykev smažená se skořicí

Zahradní ovocný rožeň