cpt. Cook
 

Smažené ovesné placičky

Socca

Francie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Socca z Nice s rajčatovou omáčkou a paprikou

Socca di Nizza con salsa di pomodoro e peperoni

recept ze stránek www.tacos.cz
1 plech:  30 dkg cizrnové mouky, 9 dl vody, 7.15 cl extra virgin olivového oleje, passata podle potřeby, 1/2  červená paprika, sůl, mletý pepř
zkopírováno z http://www.tacos.cz V míse metličkou promíchejte cizrnovou mouku s vodou, kterou přilévejte postupně, aby se nevytvořily hrudky. Těsto nechte odpočívat alespoň 2 hodiny. Po uplynutí doby odpočinku předehřejte troubu na nejvyšší teplotu a vložte do ní prázdný plech.

www.tacos.cz Mezitím papriku omyjte a očistěte, poté nakrájejte na plátky a ogrillujte z obou stran.

www.tacos.cz Mísu vyjměte z lednice, odstraňte pěnu, která se vytvořila na povrchu, a směs znovu promíchejte metličkou; poté přilijte olivový olej a osolte. Plech vymažte olejem, nalijte do něj směs a pečte ve střední části trouby při 250 °C asi 10 minut. Poté plech přesuňte do horní části trouby a pokračujte v pečení dalších 10 minut.

www.tacos.cz Vyjměte, ochuťte rajčatovou passatou a grilovanými paprikami. Vraťte znovu do trouby, zapněte funkci gril a pečení dokončete.

fvloženo 11.03.2026    zobrazeno 7x    

Sýrové lívanečky

Špeková omeleta
(Spekpannekoeken)

Švýcarské sýrové koblihy
(Beignets au fromage)