cpt. Cook
 

Bádenský švestkový dort

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Baiser dort Martinik

recept ze stránek www.tacos.cz
1 kus:  4  bílky, 1/2 špetka soli, 2 lžičky citrónové šťávy, 1/2 balíček vanilkového cukru, 215 dkg moučkového cukru, 215 dkg lískových ořechů,

Na krém: 1/2  mango, 115 dkg šlehačky, 4 dkg moučkového cukru, 3 dkg škrobové moučky, 1/2  žloutek,

Na ozdobu: 1/2  banán, 1/2  kiwi, 115 dkg šlehačky

zkopírováno z http://www.tacos.cz Bílky se solí, citrónovou šťávou a vanilkovým cukrem ušleháme do tuhého sněhu a přidáváme pomalu cukr a přibližně ještě 10 minut šleháme. Troubu předehřejeme na 100 °C. Mleté lískové oříšky vmícháme do baiser a potřeme jím kruh o průměru přibližně 26 cm na plechu vyloženém papírem na pečení. Na nejspodnější poloze v troubě sušíme asi 3 hodiny. Necháme v troubě vychladnout. Korpus můžeme upéci již předem a uchovat v krabici.

www.tacos.cz Mango oloupeme, podélně rozkrojíme na dvě půlky, pecku vyřízneme. Z jedné půlky nakrájíme osm tenkých dílků a dáme je stranou na ozdobu. Zbývající dužninu pokrájíme na kousky a připravíme z ní pyré. Na přípravu krému uvedeme za stálého míchání do varu pyré, šlehačku a cukr. Rozmícháme do hladka škrobovou moučku s trochou studené vody a vmícháme do pyré. Necháme přejít varem, odstavíme z plotýnky a vmícháme žloutek. Dáme vychladnout.

www.tacos.cz Na ozdobu oloupeme ovoce a nakrájíme na osminky nebo na plátky. Ušleháme tuhou šlehačku a naplníme do stříkacího sáčku s hvězdicovitou trubičkou. Krém navrstvíme na střed baiser. Dort obložíme ovocem a ozdobíme šlehačkovými hvězdičkami. Ihned podáváme.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 4298x    verze pro tisk

Čokoládový dort

Čokoládový dort I.

Čokoládový dort II.

Čokoládový dort III. (malá forma)

Čokoládový dort IV.

Čokoládový dort s ořechy (malá forma)

Čokoládový dort V.

Čokoládový chlebíček

Čokoládový srnčí hřbet

Domácí ořechový dort

Dort Malakov

Dort s jahodami a kakaovou polevou

Dort s překvapením

Dort s rybízem

Dort s rybízovým džemem a jablkovými povidly

Dort s šodó polevou

Dort z pěnové hmoty

Dýňovo-citrusový dort