cpt. Cook
 

Drůbeží salát s ovocem

Drůbeží salát s rajčatovou majonézou

Feferonkový salát s kuřetem

Garnátový salát

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kořeněné kuře s datlemi a čekankou

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2 šálku mandlí, 11/2 dkg datlí, 3 lžíce rostlinného oleje, 415 dkg kuřete, 4  jarní cibulky, 2.15 cm čerstvého zázvoru, 2 stroužky česneku, 1/2 lžičky chilli vloček, 1/2 lžičky soli, 2.15 lžíce červené kari pasty, 2  čekankové puky, 1/2 šálku máty peprné
zkopírováno z http://www.tacos.cz Předehřejte troubu na 180 °C. Mandle opékejte na plechu s okrajem a obačas je prohazujte, dokud mírně neztmavnou a nevoní, 8-10 minut. Nechte je vychladnout, pak nasekejte nahrubo. Vložte nahrubo nasekané datle do malé misky a zalijte je horkou vodou, aby byly zakryté, odložte stranou.

www.tacos.cz Rozehřejte olej na velké pánvi na středně vysoké teplotě. Mleté kuřecí maso rozložte na pánev do rovnoměrné vrstvy a bez míchání smažte, dokud zespodu nezezlátne, asi 5 minut. Přidejte bílé části cibulek nakrájené šikmo na tenké plátky, jemně nastrouhaný zázvor, utřený česnek, vločky chilli papričky a sůl. Za stálého míchání a drobení kuřecího masa dřevěnou vařečkou vařte, dokud se vše nespojí a kuře už není růžové, asi minutu. Přidejte kari pastu a za stálého míchání znovu restujte, dokud není kuře rovnoměrně obalené, další minutu. Přidejte odložené datle včetně vody z namáčení a za častého míchání restujte, dokud se tekutina neodpaří. Odstavte z ohně a vmíchejte mandle a tmavě zelené části cibulek. Ochutnejte a podle potřeby dosolte. Z čekanky odlamujte jednotlivé listy, naaranžujte je na velký talíř. Lžící na každý rozložte kuřecí směs a posypte natrhanými lístky máty.

vloženo 19.03.2022    zobrazeno 429x    verze pro tisk

Krabí salát

Králičí salát se zeleninou

Kuřecí salát

Kuřecí salát s hráškem a tykví

Kuřecí salát s kukuřicí
(Salade de poulet au mais)

Kuřecí salát s ovocem

Kuřecí salát s vlašskými ořechy

Kuřecí salát se sýrem

Laoský kuřecí salát s rýží

Letní salát z banánových tykví

Masový salát se zeleninou

Niceský salát
(Salade niçoise)

Papájový salát s krevetami
(Nộm đu đủ)

Pařížský salát podle normy 50160

Pavlovický kuřecí salát