cpt. Cook
 

Krupková kaše sladká

Mléčné čokoládové flameri

Mléčný jáhelník

Mléčný krupicový pudink s jogurtem

Nákyp s mandlemi

Nákyp s tvarohem a jablky

Nákyp z ovesných vloček s jablky

Nákyp z ovesných vloček s rozinkami

Nudle zapečené se smetanovým krémem

Nudle zapékané se smetanou

Nudlový nákyp s jablky

Ovocný nákyp

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Reveňový nákyp s vinnou omáčkou

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  150 dkg reveně, 215 dkg moučkového cukru, 1/8 l vody, 15  vajec, 1/2  vanilkový cukr, 3 lžíce polohrubé mouky, 2 lžíce husté kysané smetany, tuk na formu, 1/8 l bílého vína, 1/2  vanilkový cukr do šťávy, 1/2 lžíce škrobové moučky (maizena)
zkopírováno z http://www.tacos.cz Očištěnou reveň oloupáme a nakrájíme na kousky. Do kastrolu dáme 1/8 l vody, rozpustíme v ní 200 g cukru, přidáme nakrájenou reveň a vaříme doměkka. Potom ji scedíme, šťávu zachytíme do hrnečku a necháme vychladit. Žloutky, zbylý cukr, vanilkový cukr ušleháme do pěny a postupně do ní zamícháme mouku a kysanou smetanu. Z bílků ušleháme tuhý sníh a lehce vmícháme do žloutkového těsta. Polovinu těsta rozestřeme do tukem vymazané ohnivzdorné formy, poklademe vychladlou revení a přikryjeme druhou polovinou těsta. Moučník vložíme do středně horké trouby a upečeme dorůžova.

www.tacos.cz Mezitím připravíme vinnou omáčku. Šťávu z reveně dolijeme vínem na 1/4 l a přidáme vanilkový cukr. Škrobovou moučku rozmícháme v troše studené vody, za stálého míchání vlijeme do šťávy s vínem, dáme na oheň, za stálého míchání zahříváme, necháme přejít var a odstavíme. Dochutíme cukrem.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 1793x    verze pro tisk

Rychlý rýžový nákyp s ovocem

Rýže zapečená s jablky nebo švestkami

Rýžová kaše s jablky

Rýžová kaše s revení

Rýžová kaše sladká

Rýžový nákyp s jablky

Rýžový nákyp s malými jablíčky