cpt. Cook
 

Ischelské dortíčky

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Išelské dortíčky

recept ze stránek www.tacos.cz
48 kusů:  115 dkg hladké mouky, 115 dkg lískových ořechů, 1/2 lžička kypřícího prášku do pečiva, 115 dkg moučkového cukru, 1/2 špetka soli, 1/2 lžičky mleté skořice, 1/2  vejce, 10 dkg změklého másla, 215 dkg pikantní meruňkové marmelády, 115 dkg čokolády na polevu, 24  vlašských ořechů
zkopírováno z http://www.tacos.cz Išelské dortíčky jsou velmi oblíbeným vánočním cukrovím nejenom u nás, ale také v sousedním Bavorsku. Je to jemné pečivo, hodí se k černé kávě podávané po svátečním jídle.

www.tacos.cz Mouku, mleté oříšky a prášek do pečiva na vále smíchejte a udělejte důlek. Cukr, sůl, skořici a vejce dejte dovnitř, změklé máslo pokrájejte po okraji. Těsto zpracujte od vnějšího okraje dovnitř. Utvořte kouli a nechte přikrytou 60 minut odpočinout. Těsto vyválejte na vále posypaném moukou na tloušťku 1/2 cm, vykrojte kolečka o průměru 3 cm, položte na vymaštěný plech a upečte (el. trouba: 225 stupňů C, plyn: stupeň 4-5).

www.tacos.cz Vychladlá kolečka slepte vždy po dvou meruňkovou zavařeninou. Rozpusťte polevu a zahřejte ji na 32 °C. Vrchní stranu slepených koleček namočte do polevy, ozdobte půlkami vlašských ořechů a nechte uschnout. Uschovejte v uzavřené nádobě, nejlépe v plechové krabici.

www.tacos.cz Tip: Išelské dortíčky vložte do papírových košíčků. Uschovejte je v chladu a zkonzumujte do 4 týdnů.

www.tacos.cz Příloha: Černá káva a sklenička dobrého koňaku

vloženo 08.07.2017    zobrazeno 1085x    verze pro tisk

Išelské koláčky

Išelské koláčky

Kakaové trojhránky

Kávová zrna

Kávové ořechové kuličky nepečené

Kokosová roláda

Kokosové kuličky

Kokosové rohlíčky

Kokosový závin

Kominíčci

Kořeněné sušenky

Křehké koláčky

Křupavé sněhové pusinky

Levandulové sobolky

Likérové koláčky

Linecké dia

Linecké koláčky

Linecké koláčky