cpt. Cook
 

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Jahodový páj

recept ze stránek www.tacos.cz
1 kus:  150 dkg čerstvých jahod, 10 dkg moučkového cukru, 20 dkg másla, 30 dkg hladké mouky, 1/2  vejce, pomerančová kůra, citrónová kůra, 30 dkg hotového pudinku, 30 dkg měkkého tvarohu, 10 dkg moučkového cukru, 15 dkg rumu, 20 dkg jahodové šťávy, 2 dkg želatiny, 10 dkg bílků
zkopírováno z http://www.tacos.cz Smícháním moučkového cukru s moukou, máslem a vajíčkem vypracujeme jemné těsto, které vtlačíme do plechové formy určené na páj. Pečeme v troubě asi 20 minut při teplotě 160 °C. Po vyklopení necháme korpus vychladnout.

www.tacos.cz Do uvařeného pudinku přidáme nastrouhanou pomerančovou a citrónovou kůru a necháme vychladit. Poté přidáme tvaroh, cukr, rum a vyšleháme. Hotový vychlazený krém vetřeme na upečený korpus a nahoru pokrájíme na půlky jahody. Vše řádně zachladíme a ze šťávy a želatiny připravíme zálivku tím způsobem, že želatinu namočíme do studené vody a rozpustíme ji v ohřáté šťávě (nálev můžeme přibarvit jedlou potravinářskou barvou). Tu pak zachladíme a potíráme jí vychlazený páj, aby jahody neosychaly.

www.tacos.cz Při výrobě velkých pájových dortů můžeme kraje nazdobit šlehanými bílky s cukrem a zapéci plynovou pistolí. Dort zdobíme čerstvou jahodou, popřípadě lístečkem jahodového výhonku.

vloženo 12.09.2008    zobrazeno 3382x    verze pro tisk

Jemná vánočka

Kakaová bublanina s ovocem

Kefírová buchta

Klasický srnčí hřbet

Kokosové řezy

Koláč ke kávě

Koláč Maxant pod sněhem

Koláč naruby sester Tatinových

Koláč plněný jablky

Koláč s černým rybízem

Koláč s dušenými jablky

Koláč s ricottou

Koláč s tvarohem a jablky

Koláč s višněmi

Košíčky s ovocem

Křehký koláč plněný tvarohem

Křehký koláč plněný tvarohem a ovocem

Křehký koláč s jablky a se sněhem

Křehký závin s jablky