cpt. Cook
 

Glazovaná krůtí roláda s česnekem a petrželkou
(Maple-glazed garlic & parsley turkey roulade)

Krocan s mandlovou nádivkou

USA   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Krocaní prsa dušená se zeleninou

recept ze stránek www.tacos.cz
1 porce:  18 dkg krůtích prs, glutasol, sůl, mletý bílý pepř, 6 dkg karotky, 2 dkg cibule, 4 dkg celeru, 4 dkg zelených paprik, 1.15 dl vývaru z krocana, 4 dkg ananasového kompotu, 4 dkg čínského zelí (možno použít také hlávkový salát nebo čekankové puky), 4 dkg oleje, cibulová nať, lískový ořech,

Omáčka na přelití: 1/2 dl vývaru z krocana, 2 cl ananasové šťávy (možno použít šťávu z kompotu), 1/2 cl octa, 10 g kukuřičného škrobu (možno použít i rýžový nebo pšeničný škrob), 2 cl sójové omáčky (nebo nemastné šťávy z telecí pečeně zastříknuté worcesterem)

zkopírováno z http://www.tacos.cz Očištěná karotka nakrájená na jemné plátky se vloží do menšího množství vývaru z krocana a nechá se asi 5-7 minut vařit. Potom se přidá na jemné plátky krájený celer, cibule a zelená paprika, obojí nakrájené na jemné kroužky a vše se dále vaří asi 5 minut. Když je zelenina téměř měkká, vyjme se z vývaru, kterého se dále použije k přípravě omáčky. Silnější syrové plátky krocaních prsou se popráší glutasolem, přisolí, posypou bílým mletým pepřem, opečou po obou stranách na oleji do zlatova a vyjmou z pánvičky. Do zbylého tuku se vloží směs zeleniny uvařená v polévce, plátky nebo kousky ananasu z kompotu, čínské zelí nakrájené na drobnější kousky a vše se společně krátce podusí.

www.tacos.cz Do ohnivzdorné misky (z keramiky nebo jiného vhodného materiálu) se rozloží podušená směs zeleniny, na ni se položí opečené plátky krocaních prsíček a vše se přelije zvlášť upravenou omáčkou a nechá se ještě asi 5-10 minut přikryté dusit.

www.tacos.cz Hotový pokrm se podává v ohnivzdorné misce posypaný drobně krájenou, na oleji podušenou zelenou natí z mladé cibule a opraženými, nastrouhanými lískovými oříšky.

www.tacos.cz Příprava omáčky: do vařícího vývaru z krocana, ve kterém se vařila směs zeleniny, se přidá ananasová šťáva, střik octa a trochu kukuřičného škrobu rozmíchaného v sójové omáčce (místo sójové omáčky je možno použít nemastné šťávy z telecí pečeně zastříknuté worcesterem). Vše se krátce povaří.

www.tacos.cz Příloha: vařená rýže

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 3230x    verze pro tisk

Krocaní stehna na zázvoru

Krůta na ananasu

Krůta na švestkách

Krůta na víně se zeleninou

Krůta plněná kaštany, pečená se zelím

Krůta po kyjovsku

Krůta s citronovou krustou a brokolicovo-fazolovou kaší

Krůta s kaštanovou nádivkou
(La dinde farcie aux marrons)

Krůta s mandlovou nádivkou

Krůta s pórkem

Krůta zapečená s rýží

Krůtí kapsy

Krůtí kýta plněná jablky a mrkví

Krůtí maso s chřestem

Krůtí prsa na rajčatech

Krůtí prsa s medovou omáčkou

Krůtí roláda v těstě s pórkovou omáčkou