cpt. Cook
 

Kastilská česnečka
(Sopa de ajo)

Kmínová polévka

Kmínová polévka

Krémová polévka z hub

Krémová žampiónová polévka

Krkonošské kyselo

Kroupová polévka

Krupicová jednoduchá

Krupicová maďarská

Krupicová pražená

Krupicová rychlá

Krupková jemná

Krupková s houbami

Krupková zahuštěná

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kukuřičná polévka s chorizem

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2 lžíce řepkového oleje, 1.15 dkg másla, 2  cibule, 2 snítky rozmarýnu, 2 stroužky česneku, 60 dkg konzervovaných kukuřičných zrn, 15 dl plnotučného mléka, 7.15 dkg mančského sýra, 7.15 dkg choriza, 1/2 lžička řepkového oleje, 15 dkg staršího chleba
zkopírováno z http://www.tacos.cz Rozehřejte lžíci oleje a máslo na velké pánvi, až zpění. Přidejte nadrobno nakrájenou cibuli a 8-10 minut ji opatrně restujte, dokud nezměkne, ale nezbarví se. Přidejte k cibuli polovinu jemně nasekaného rozmarýnu a utřený česnek a ještě několik minut vařte.

www.tacos.cz Do pánve přidejte dvě třetiny okapané kukuřice z konzervy a před přidáním mléka ji promíchejte. Pomalu zahřívejte, dokud se mléko nezačne vařit, poté přikryjte a 15 minut mírně vařte. Přidejte 2/3 najemno nastrouhaného sýra Manchego a míchejte, dokud se nerozpustí. Odstavte z ohně a rozmixujte tyčovým mixérem (nebo po částech v mixéru). Hrst kukuřice si nechte a zbytek přidejte do polévky. Podle chuti ji dochuťte a udržujte v teple, zatímco budete připravovat zálivku.

www.tacos.cz Lžičku oleje rozehřejte na pánvi na středním plameni a 2-3 minuty na něm smažte na drobné kostičky nakrájené chorizo. Do pánve přidejte zbývající rozmarýn, na malé kousky natrhaný starší chléb a odloženou kukuřici. Smažte další 3-4 minuty, dokud chléb nezezlátne a nezkřehne.

www.tacos.cz Naberte polévku do misek a posypte ji drobenkou choriza a zbylým sýrem. Případnou další drobenku podávejte samostatně, abyste si ji mohli rozdělit. Polévka vydrží v chladničce až 3 dny; během ohřívání polévky osmažte (nebo znovu osmažte) drobenku.

vloženo 15.09.2022    zobrazeno 290x    verze pro tisk

Kulimajda

Kyselačka z hub

Manětínská sváteční hříbková polévka

Melencová polévka

Mléčná jednoduchá