cpt. Cook
 

Hlemýždi s marinádou

Hlemýždi v domečcích

Kudrnatá omeleta s mušlemi

Řecko   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Mídia me rísi

Rýže s mušlemi

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1.15 kg slávek nebo jiných mušlí, 1/2  cibule, 1/2 stroužek česneku, 3 lžíce olivového oleje, 1.215 dl suchého bílého vína, 15 dl vody, sůl, celý pepř, 1/2  bobkového listu, 3 snítky zelené petrželky, 1/2  cibule, 1/2 stroužek česneku, 20 dkg rajčat, 4 dkg másla, 1/2 lžička rajčatového protlaku, bílé víno,  špetka moučkového cukru, mletý pepř, 1/2 lžičky dobromysli, 22.15 dkg dlouhozrnné rýže, 1/2 snítka zelené petrželky
zkopírováno z http://www.tacos.cz Mušle vydrhněte kartáčem pod tekoucí vodou, vousy okrájejte. Otevřené mušle vyhoďte. Oloupejte a rozpůlte cibuli a česnek. Ve velkém hrnci je na olivovém oleji osmažte, až zesklovatí. Přilijte víno a vodu, přidejte sůl, zrnka pepře, bobkový list, petrželku a přiveďte k varu. Přidejte mušle a pod pokličkou je za silné teploty vařte asi 10 minut. Mušle vyjměte a vyhoďte ty, které se neotevřely. Celou dávku slijte přes cedník a dejte stranou.

www.tacos.cz Oloupejte a drobně nakrájejte cibuli a česnek. Oloupejte rajčata, vykrojte zbytky stopky a nakrájejte nadrobno. V hrnci mírně osmažte cibuli a česnek, přidejte rajčata a rajský protlak a krátce poduste. Zalijte vínem a 3/4 mušlového vývaru, dejte vařit, osolte a přidejte cukr, pepř a oregano. Přimíchejte rýži, uveďte do varu a za nízké teploty vařte asi 25 minut, občas zamíchejte. Podle potřeby můžete ještě přilít mušlový vývar.

www.tacos.cz Několik mušlí odložte stranou na ozdobu, z ostatních vyndejte vnitřek. Maso mušlí a zbývající pokrájenou petržel zamíchejte do rýže a jídlo ozdobené mušlemi servírujte.

vloženo 27.06.2007    zobrazeno 2367x    verze pro tisk

Mparrettati con le lumache
(Šneci na těstovinách mparrettati)

Mušle sv. Jakuba po provensálsku

Mušle ve vinné páře

Nadívané slávky
(Moules farcies)

Obalovaná žabí stehýnka

Pantacce s mušlemi a cuketou

Slávky podle Nicoly
(Cozze come le fa Nicola)

Slávky se smetanou
(Moules à la crème)

Tonyho mušle

Žabí stehýnka na šafránu