cpt. Cook
 

Krůtí rolády se zeleninovou nádivkou

Krůtí soté s hráškem

Krůtí závitky s mortadellou
(Rotoloni filanti di tacchino e mortadella)

Krůtí závitky se slaninou a zelím
(Involtini di tacchino con lardo e verza)

Nudličky z krůtího masa

Orientální krůtí terčíky

Pečená krůta s houskovou nádivkou

Pečená krůta s kaštanovou nádivkou

Pečená krůta s kaštanovou nádivkou

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Pečená krůta s mandlovou nádivkou

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2  krůta, 115 dkg másla, 10 dkg slaniny,

Mandlová nádivka: 12 dkg másla, 15  vajec, 315 dkg rohlíků (bez kůrky od předchozího dne), 1/8 l mléka, 1/2 lžičky moučkového cukru, 8 dkg mandlí,  špetka muškátového květu

zkopírováno z http://www.tacos.cz Omytou středně velkou vykuchanou krůtu osolíme vně i uvnitř, zlomíme prsní kost, aby byla nižší. Vole a kůži na prsíčkách prsty uvolníme, aby bylo více místa pro nádivku. Naplníme je volně, aby mohla nádivka při pečení nabývat. Podle obliby protkneme prsa proužky slaniny nebo pečeme krůtu jen na másle. Mezi pečením poléváme šťávou, aby se maso nevysušilo. Šťávu připečenou na okrajích pekáče seškrabujeme, aby nezhořkla. Pečení trvá přibližně 3 hodiny. Upečenou krůtu vyjmeme, uložíme na teple a šťávu zahustíme podle obliby kouskem másla smíchaného s moukou a necháme krátce povařit.

www.tacos.cz Nádivka: žemle rozdělíme na 3 díly, 2 z nich nakrájíme na silnější plátky a navlhčíme mlékem. Zbytek žemlí rozstrouháme. Utřeme máslo se žloutky, přidáme vymačkané prolisované žemle, sůl, koření, nadrobno usekané mandle a z bílků tuhý sníh, který jen lehce smícháme s ustrouhanou žemlí (tuto nádivku nelze připravit ze suché strouhanky) .

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 3517x    verze pro tisk

Pečená krůta s masitou nádivkou

Pečená krůta s nádivkou

Plněná krůta

Plněné krůtí závitky

Smažená krůtí prsa po mikulovsku