cpt. Cook
 

Lívanečky z ovesných vloček

Mariánskolázeňská omeleta

Mrkvové lívance s ořechy

Mrkvové palačinky

Nadýchaná omeleta

Omeleta s kakaovým krémem

Omeleta z odpalovaného těsta I.

Omeleta z odpalovaného těsta II.

Ořechové palačinky

Palačinky

Palačinky s jablkovou kaší a ovocným sněhem

Palačinky s malinovou šlehačkou a čokoládou

Palačinky s ovocem a šlehačkou

Palačinky s pomeranči

Palačinky s pomerančovou šťávou

Palačinky Zuzanky

Piškotová omeleta

Piškotová omeleta gratinovaná

Pohanková kaše sladká

Francie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Pomerančové palačinky

Crêpes “Suzette”

recept ze stránek www.tacos.cz
4 kusy:  15 dkg hladké mouky, 1/2  vejce, 1.15 dl mléka, sůl,

Sirup orange: 1/2  pomeranč, 1/2 lžíce citrónové šťávy, 3 lžíce koňaku nebo Cointreau, 2.15 dkg moučkového cukru, 15 dkg másla

zkopírováno z http://www.tacos.cz Do misky dejte mouku, udělejte důlek, rozbijte vejce, osolte a zpracujte tak, že mouku z okrajů postupně přihrnujte doprostřed. Postupně přidávejte mléko a míchejte, abyste dostali hladké těsto. To pak nechte 1 hodinu odpočinout. Když je těsto odpočaté, rozpusťte na pánvičce o průměru 18 cm na středním ohni máslo. Nalijte malou naběračku těsta na pánvičku a naklánějte ji tak, aby se těsto dobře rozlilo a opékejte asi 2 minuty. Pánvičkou stále pohybujte, aby se těsto nepřichytilo. Když je jedna strana hotová, palačinku obraťte a opečte po druhé straně. Uchovejte palačinky v teple, například tak, že na hrnec horké vody dáte talíř, na který palačinky odkládáte.

www.tacos.cz Omyjte pomeranč, osušte, ostrouhejte kůru a pomeranč vymačkejte. Rozpusťte na pánvi cukr, přidejte zbytek másla, kůru a šťávu z pomeranče a citronovou šťavu. Zamíchejte a vařte 2 minuty na mírném ohni, až získáte hustý sirup.

www.tacos.cz Složte palačinky na čtvrtky a dejte do pánvičky. Napusťte je sirupem, dřevěnou lžící je obraťte a několik minut na mírném ohni prohřívejte. Před podáváním ohřejte alkohol, nalijte na palačinky a oflambujte je.

vloženo 06.09.2007    zobrazeno 1697x    verze pro tisk