cpt. Cook
 

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Hodiny

recept ze stránek www.tacos.cz
12 porcí:  tuk na vymaštění formy, 6  vajec, 18 dkg moučkového cukru, 115 dkg polohrubé mouky,

Na náplň: 1/2 balíčku čokoládového pudinkového prášku, 1/4 l mléka, 1/2 lžíce moučkového cukru, 115 dkg malinové marmelády,

Na ozdobu: 10 dkg změklého másla, 215 dkg moučkového cukru, 3 lžíce mléka, 115 dkg barevné dortové rýže, pestré bonbóny a ovocné želé, lékořicové tyčinky, 1/2  sušená švestka

zkopírováno z http://www.tacos.cz Troubu předehřejeme na 175 °C. Vymastíme dno dortové formy o průměru 26 cm. Ušleháme žloutky s cukrem do pěny. Z bílků ušleháme tuhý sníh a společně s moukou vmícháme do žloutkové pěny. Těsto uhladíme ve formě a na nejspodnější poloze v troubě pečeme 45 minut. Necháme vychladnout a rozkrojíme na tři pláty.

www.tacos.cz Na náplň připravíme pudink s mlékem a cukrem podle návodu a necháme vychladnout. Jeden plát potřeme zavařeninou, druhý přiložíme a potřeme pudinkem. Třetí plát položíme navrch.

www.tacos.cz Na ozdobu ušleháhme máslo do pěny, pomalu vmícháme moučkový cukr s mlékem, až nám vznikne krém, kterým lze potírat. Povrch dortu a okraje potřeme krémem. Centimetrový okraj a boční stranu ozdobíme barevnou cukrovou rýží. Ovocné želé a bonbony poklademe po obvodě. Ručičky a čísla utvoříme z lékořicové tyčinky. Ze švestky uděláme myšku - tělíčko, ouška ze želé. Do podávání uchováváme v ledničce.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 3838x    verze pro tisk

Italský dort s čokoládovým krémem

Jablečný dort I.

Jablečný dort II.

Jablko-čokoládový dort

Jablkový dort

Jablkový dort dvojitý

Jablkový dort s pěnou

Jahodový dort

Jahodový kolotoč

Jemný dort s kávovou šlehačkou

Jogurtový dort s jahodami

Kakaový dort z bílků (malá forma)

Kakaový chlebíček

Kávový dort

Levný dort

Linecký dort s ovocem

Mandlový dort ananasový malý

Moravský dort

Mramorový chlebíček