cpt. Cook
 

Hodiny

Italský dort s čokoládovým krémem

Jablečný dort I.

Jablečný dort II.

Jablko-čokoládový dort

Jablkový dort

Jablkový dort dvojitý

Jablkový dort s pěnou

Jahodový dort

Jahodový kolotoč

Jemný dort s kávovou šlehačkou

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Jogurtový dort s jahodami

recept ze stránek www.tacos.cz
1 kus:  10 dkg másla, 10 dkg moučkového cukru, 1/2  vanilkový cukr,  špetka soli, 1/2  vejce, 10 dkg hladké mouky, 1/2 lžičky kypřícího prášku do pečiva, máslo na vymazání, strouhanka na vysypání formy, 9 plátků želatiny (světlá), 60 dkg bílého jogurtu, 3 dkg kysané smetany, 9 dkg moučkového cukru, 1/2  citrónu, 4 cl třešňovice, 315 dkg jahod, 10 dkg jahodového džemu
zkopírováno z http://www.tacos.cz Máslo s cukrem, vanilkovým cukrem, solí a vejcem mícháme do pěny tak dlouho, dokud se cukr zcela nerozpustí. Mouku smíchanou s práškem do pečiva prosijeme na máslovou pěnu a důkladně rozmícháme.

www.tacos.cz Formu (průměr 26 cm) vymažeme máslem, vysypeme strouhankou a naplníme těstem. Pečeme v troubě předehřáté na 180 - 200 stupňů asi 20 minut. Korpus vyklopíme na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

www.tacos.cz Želatinu necháme nabobtnat podle návodu na balíčku. Jogurt šleháme se zakysanou smetanou, cukrem a citrónovou šťávou až do úplného rozpuštění cukru a jakmile je krém hladký a jako nadýchaný, provoníme jej maraschinem.

www.tacos.cz Želatinu rozpustíme v nádobě nad horkou vodní lázní a za stálého míchání necháme vychladnout. Pak vmícháhme jogurtový krém a hmotu odložíme do chladničky ke ztuhnutí.

www.tacos.cz Mezitím omyjeme jahody a zbavíme je stopek. Potom je opatrně osušíme a rozpůlíme. Polovinu z celkového množství jahod vmícháme do krému ve chvíli, kdy začne želírovat. Hotový krém necháme znovu ještě chvíli chladit.

www.tacos.cz Sestavíme dortovou formu, vložíme korpus a potřeme tenkou vrstvou jahodového džemu. Pak formu naplníme jogurtovým krémem, povrch uhladíme stěrkou či kulatým nožem a poklademe zbývajícími půlkami jahod. Hotový dort překryjeme alobalem nebo fólií a uložíme do chladničky, kde jej necháme ztuhnout tak, aby se dal snadno krájet. Okraj formy sejmeme až bezprostředně před podáváním, kdy dort opatrně přemístíme na vhodný podnos.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 3224x    verze pro tisk

Kakaový dort z bílků (malá forma)

Kakaový chlebíček

Kávový dort

Levný dort

Linecký dort s ovocem

Mandlový dort ananasový malý

Moravský dort

Mramorový chlebíček