cpt. Cook
 

Hodiny

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Italský dort s čokoládovým krémem

recept ze stránek www.tacos.cz
1 kus:  3  bílky, 1/2 balíček vanilkového cukru, 2 lžíce rumu, 115 dkg moučkového cukru, 115 dkg změklého másla, 4 lžíce kakaa, 3.15 dkg kokosu nebo mletých lískových oříšků, 1/2  piškotový korpus,

na ozdobu: moučkový cukr, kokos

zkopírováno z http://www.tacos.cz Italský čokoládový krém se připravuje ze šlehaných bílků. Plňte hotový piškotový korpus. Je to pochoutka pro horké letní dny, která potěší ještě i následující den.

www.tacos.cz Bílky dejte do kovové mísy (ke šlehání používejte raději kovovou mísu, protože kov rychleji vede teplo), přidejte sůl, vanilkový cukr a rum. Šlehejte ve vodní lázni tak dlouho, až sníh začne tuhnout. Moučkový cukr prosejte a přidávejte jej postupně ke sněhu. Šlehejte dále, aby sníh ztuhl, potom ve studené vodní lázni občas zamíchejte a nechte zchladnout. Máslo rozetřete s prosátým kakaem, po lžičkách tento krém přidávejte ke sněhu, přitom dbejte na to, aby obojí mělo stejnou teplotu. Kokos nebo ořechy opatrně zamíchejte až nakonec. Piškotový korpus rozřízněte na 3 pláty a naplňte krémem. Posypte moučkovým cukrem. Ozdobte strouhaným kokosem nebo čokoládovými hoblinami.

vloženo 15.07.2017    zobrazeno 1017x    verze pro tisk

Jablečný dort I.

Jablečný dort II.

Jablko-čokoládový dort

Jablkový dort

Jablkový dort dvojitý

Jablkový dort s pěnou

Jahodový dort

Jahodový kolotoč

Jemný dort s kávovou šlehačkou

Jogurtový dort s jahodami

Kakaový dort z bílků (malá forma)

Kakaový chlebíček

Kávový dort

Levný dort

Linecký dort s ovocem

Mandlový dort ananasový malý

Moravský dort

Mramorový chlebíček