cpt. Cook
 

Hodiny

Italský dort s čokoládovým krémem

Jablečný dort I.

Jablečný dort II.

Jablko-čokoládový dort

Jablkový dort

Jablkový dort dvojitý

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Jablkový dort s pěnou

recept ze stránek www.tacos.cz
1 kus:  15  vajec, 12 dkg pískového cukru, 20 dkg polohrubé mouky, citrónová kůra z chemicky neošetřeného citrónu, 1/2 lžíce citrónové šťávy, 1/2  vanilkový cukr, 3 dkg vlašských ořechů nebo mandlí, 150 dkg jablek, 15 dkg rozinek, tuk, strouhanka na formu,

Vinná pěna: 1/4 l bílého vína, 8 dkg pískového cukru, 1/2  vanilkový cukr, 4  žloutky, 1/2  vejce

zkopírováno z http://www.tacos.cz Omytá jablka oloupeme a nakrájíme na slabé plátky, ořechy rozsekáme na kousky a rozinky omyjeme pod tekoucí vodou.

www.tacos.cz Žloutky, vanilkový cukr, cukr, citrónovou kůru a šťávu z citrónu utřeme do husté pěny. Potom po částech přidáváme mouku, pevný sníh z bílků, jablka, ořechy a rozinky. Všechny přísady lehce promícháme. Vložíme do vymazané a vysypané dortové formy a v mírné troubě pečeme asi 1/4 hodiny dorůžova. Vychladlý dort posypeme vanilkovým cukrem, nakrájíme na porce, které na talířcích poléváme vinnou pěnou.

www.tacos.cz Cukr a vanilkový cukr rozpustíme ve víně, přidáme dobře rozšlehané žloutky a vejce. Hrnek s touto směsí postavíme do kastrolu s vařící vodou a šleháme, dokud nevystupuje pěna. Odstavíme a poléváme jednotlivé porce.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2073x    verze pro tisk

Jahodový dort

Jahodový kolotoč

Jemný dort s kávovou šlehačkou

Jogurtový dort s jahodami

Kakaový dort z bílků (malá forma)

Kakaový chlebíček

Kávový dort

Levný dort

Linecký dort s ovocem

Mandlový dort ananasový malý

Moravský dort

Mramorový chlebíček