cpt. Cook
 

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Skořicové koblížky s jahodami

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  2.15 dkg kvasnic, 4.15 dkg moučkového cukru, 2.2 dl mléka, 2  žloutky, 40 dkg polohrubé mouky, 1/2  citrón na kůru, 1/2 lžička soli, 10 dkg skořicového cukru na obalení,

ovoce: 150 dkg jahod (čerstvých nebo mražených), 8 dkg moučkového cukru, 1/2 snítka máty peprné,

jogurtová pěna: 20 dkg bílého jogurtu, 215 dkg rostlinné šlehačky, 15 dkg moučkového cukru, 1/2  vanilkový cukr, 1/2  vanilkového lusku, 1/2  citrón na kůru

zkopírováno z http://www.tacos.cz Droždí rozmícháme s trochou cukru, rozředíme malým množstvím vlažného mléka, přidáme trochu mouky a vymícháme kvásek, který necháme vykynout. Vykynutý kvásek promícháme se zbylými surovinami (žloutky, mouka, vlažné mléko, citrónová kůra, sůl a cukr) v kypré těstíčko a necháme asi 30 minut vykynout.

www.tacos.cz Po vykynutí vyválíme na 2 cm vysoký plát a kulatou formičkou o průměru zhruba 4,5 cm vykrajujeme mini koblížky, chvilku je necháme odpočinout a smažíme v oleji z obou stran, krátce necháme okapat na papírovém ubrousku a ještě teplé obalujeme ve skořicovém cukru.

www.tacos.cz Jahody nakrájíme na kostičky, promícháme s moučkovým cukrem, popřípadě sekanou mátou. Smetanu vyšleháme do tuha společně s moučkovým cukrem, vanilkovým cukrem a vanilkou, dobře promícháme s jogurtem a necháme vychladit. Na talíř servírujeme kobližky a kopeček jahod s jogurtovou pěnou.

vloženo 15.02.2008    zobrazeno 1780x    verze pro tisk

Skotská pochoutka

Smetanové čokoládové kuličky

Střapaté koláčky

Suchárky Nininy babičky

Sušenky z modrého máku

Škebličky

Švestičky

Tatrankové pracny

Trampolínky

Úlky

Vanilkové rohlíčky

Velikonoční beránek

Velikonoční cukroví

Větrníčky z odpalovaného těsta

Vínové kroužky

Voňavá kolečka

Zákusky z odpalovaného těsta s malinami

Zázvorky

Žloutkové rohlíčky ke kávě