cpt. Cook
 

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Slepičí polévka na způsob Ujházy

recept ze stránek www.tacos.cz
6 porcí:  1/2  kohout, 1/2 kg hovězího masa, 1/2 kg hovězích a telecích kostí, 3 l vody, 1/2 kg kořenové zeleniny, 1/2  celer, 1/4 hlávky kapusty, zelená paprika, čerstvé houby, rajče nebo rajský protlak, 1/2 menšího květáku, 3 lžíce zeleného hrášku, 16  fazolových lusků, sůl, mletá paprika, několik zrnek celého pepře
zkopírováno z http://www.tacos.cz Pěkného, velkého, očištěného kohouta nebo slepici s drůbky a hřebínkem (hřebínků, pokud je můžeme opatřit, dejme co nejvíce), jakostního hovězího masa (nejlépe se hodí oháňka), řídkých hovězích a telecích kostí vložíme do většího hrnce, nalijeme na to vodu, zakryjeme poklicí a zvolna vaříme. Asi po půlhodinovém varu odstraníme sraženou pěnu z povrchu polévky a přidáme do polévky kořenovou zeleninu, celer, kapustu, zelenou papriku rozkrájenou na kolečka, několik čerstvých nebo sušených hub, čerstvé rajské jablko nebo hustý rajský protlak, květák, zelený hrášek a zelené fazolové lusky. Potom polévku osolíme, přidáme trochu papriky, několik zrnek pepře a vaříme ji zvolna dále nejméně 3 a 1/2 hodiny. Jakmile je maso úplně měkké, polévku procedíme a tuk s povrchu odstraníme. Maso z kohouta nebo ze slepice obereme s kostí, nakrájíme je na menší kousky současně s drůbky i s částí zeleniny a vložíme do hotové polévky. Do takto připravené polévky přidáme pak ještě ve slané vodě povařené nudle nebo játrové knedlíčky, po případě oboje. Před podáváním přidáme do polévky drobně nakrájenou pažitku.

www.tacos.cz Výbornou uvařenou hovězí oháňku z polévky zužitkujeme tím, že ji podáváme s octovým křenem anebo s pažitkovou omáčkou.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2378x    verze pro tisk

Slepičí polévka se šunkovou sedlinou

Sobášnice

Soljanka

Soljanka

Sopa de albóndigas
(Knedlíčková polévka)

Szegedinská rybí polévka

Szechuánská polévka

Šči z kysaného zelí

Šči z kysaného zelí

Ucha

Újháziho slepičí polévka
(Újházi tyúkhúsleves)

Ústřicová polévka

Uzená polévka z Hané

Valašská kyselica

Vianočná šošovicová polievka z Horehronia

Zeleninová polévka s vejcem

Zelná polévka s rybím filé

Zelná polévka slovenská (kapustnica)

Zelňačka s masovými knedlíčky