cpt. Cook
 

Pórková polévka

Pórková polévka s treskou a kraby

Přesnídávková polévka

Račí polévka

Ragú z kuřete

Rybí polévka

Rybí polévka

Rybí polévka

Rybí polévka

Rybí polévka

Rybí polévka s jikrami

Rybí polévka s knedlíčky

Rybí vývar s krutony

Sciusceddu
(Masové koule ve vaječné polévce)

Čína   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Sečuánská polévka

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2 l slepičího vývaru, 10 dkg libového vepřového masa, 4  aromatické houby nebo sušených hřibů, 30 dkg čínského zelí, 2  šalotky, 1/2 lžíce rajčatového protlaku, 15 dkg sójových nudlí, 1/2 lžíce červeného vinného octa, 1/2 lžíce sójové omáčky, 1/2 lžička sezamového oleje, 2 lžíce oleje na smažení, 1/2 špetka pálivé papriky, sůl, mletý pepř
zkopírováno z http://www.tacos.cz Houby namočíme na 20 minut do vlažné vody a pak v té vodě 25 minut vaříme. Vyjmeme a odřízneme třeně, kloboučky nakrájíme na proužky. Maso nakrájíme na nudličky velikosti zápalky. Zelí umyjeme a rozčtvrtíme. Rozkrájíme na čtverce, jejichž strana měří asi 2.5 cm. Šalotku umyjeme, oloupáme a nakrájíme na proužky dlouhé 2.5 cm.

www.tacos.cz Sójové nudle propláchneme teplou vodou a osušíme. Maso, zelí a houby smažíme 3 minuty na rozpáleném oleji. V asi dvoulitrové nádobě uvedeme do varu vývar, vsypeme maso, zelí a houby. Uvedeme do varu a necháme 5 minut vařit. Přidáme rajský protlak, nudle a sójovou omáčku. Na mírném ohni vaříme cca 20 minut. Přidáme šalotky, ocet, sezamový olej a špetku ostré papriky. Osolíme, opepříme a necháme ještě 2 minuty na plotně. Pak podáváme. Polévka má být ostře pikantní a současně nakyslá.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2856x    verze pro tisk

Selská polévka

Silvestrovská polévka

Skotská skopová polévka

Slepičí polévka

Slepičí polévka