cpt. Cook
 

Indie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Alu Posto

Pikantní brambory s mákem

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  715 dkg brambor, 3  chilli papričky, 1/2  zázvor, 15 lžic bílého máku, 15 lžic rostlinného oleje, 1.15 lžičky kurkumy, 1.15 lžičky mleté papriky, 1/4 lžičky chilli, sůl, 1.15 l vody, salátová okurka, cibule
zkopírováno z http://www.tacos.cz Omyjte a oloupejte brambory, nakrájejte je na kostky asi 2 cm velké. Omyjte chilli papričky, odstraňte stopky a pokrájejte je na malé kousky. Nedotýkejte se pak rukama očí nebo sliznic - chilli pálí jako oheň. Ruce si hned důkladně omyjte. Zázvor oloupejte a jemně nastrouhejte na zeleninovém strujadle. Bílý mák umelte v mlýnku na koření. V karai nebo v hrnci rozehřejte olej. Přidejte kostky brambor a za střední teploty asi 5 minut smažte a nezapomeňte míchat. Přidejte chilli papričky, zázvor, kurkumu, mletou papriku a chilli koření a asi 3 minuty za stálého míchání smažte, až koření zhědne. Míchat musíte stále, jinak se koření připálí. Je-li zapotřebí, stáhněte hrnec z ohně. Přilijte vodu, silně osolte a důkladně zamíchejte. Vařte asi 5 minut za vysoké teploty.

www.tacos.cz Posypte mletým mákem a znovu důkladně promíchejte. Nechte za nízké teploty ještě asi 10 minut povařit, až brambory změknou. Občas zamíchejte, aby se zelenina nepřipálila. Servírujte s rýží a podle chuti obložte plátky okurky a půlkolečky cibule. Pokrm také velmi dobře chutná, když místo poloviny brambor použijete cukety, které přidáte nakrájené na stejné kostky až po máku.

vloženo 13.07.2007    zobrazeno 3817x    verze pro tisk

Bešamelové brambory se slaninou

Bramborová roláda s uzenou krkovičkou

Bramborové ragú

Bramborový guláš

Bramborový guláš

Bramborový guláš s uzeninou

Bramborový guláš se sójovými kostkami a párkem

Bramborový paprikáš

Brambory Acapulco

Brambory dušené na petrželi

Brambory dušené se zeleninou

Brambory na jogurtu s kardamomem

Brambory na kyselo

Brambory na loupačku

Brambory na paprice

Brambory na slanině

Brambory na smetaně s vejci

Brambory na smetaně s vejci

Brambory na víně