cpt. Cook
 

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Chleba bez hnětení (à la NY Times)

recept ze stránek www.tacos.cz
1 dávka:  3 šálky hladké mouky, 1/4 lžičky sušených kvasnic, 1.215 lžičky soli, 1.15 šálku vody, kukuřičný šrot nebo pšeničné otruby na posyp (nemusí být)
zkopírováno z http://www.tacos.cz Do nádoby na kynutí nasypte mouku, droždí, sůl a promíchejte. Přilijte vodu a promíchejte. Vzniknuvší vlhký chuchvalec přikryjte potravinářskou fólií a nechte v klidu a teple (kolem 21 °C) kynout 12-18 hodin.

www.tacos.cz Poprašte si pracovní desku, seškrábněte na ni těsto a zaprašte moukou. Párkrát placku přeložte přes sebe, nechte spočnout 15 minut. Zkuste ji vyformovat do koule, přeloženou stranou položte na pomoučenou utěrku (moukou nebo těmi otrubami), překryjte druhou půlkou nebo druhou pomoučenou utěrkou a dejte odpočinout na další dvě hodiny. Půl hodiny před koncem odpočinku si rozehřejte troubu na 230 °C a dejte do ní rozehřát litinový hrnec i s pokličkou.

www.tacos.cz Rychlým chvatem těsto šoupněte do rozpáleného litinového hrnce, přiklopte pokličkou a dejte do trouby. Zakryté pečte asi 30 minut, po odkrytí pečte ještě 15-30 minut, podle požadované barvy kůrky. Vyklopte z hrnce, nechte vychladnout na mřížce.

vloženo 12.05.2014    zobrazeno 2517x    verze pro tisk

Chleba s ovesnými vločkami

Irský ořechový bochník s čedarem
(Walnut and cheddar loaf)

Jednoduché založení a vedení kvásku

Jednoduchý bílý chléb

Jednoduchý dýňový domácí chléb s kurkumou
(Pain maison facile au potimarron et au curcuma)

Minichleby z pšeničných klíčků

Modifikovaný Milčin chlebík

Mrkvový chléb
(Pane alle carote)

Ořechový chleba se stiltonem

Pivní chléb
(Pain à la bière)

Podmáslový chléb

Rychlý mrkvový flatbread

Sas cozzulasa
(Sardinské ricottové koláčky)

Toastový chléb