cpt. Cook
 

Houbová polévka

Mexico   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Houbová polévka

Sopa de hongos

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2  cibule, 150 dkg žampiónů, 2 lžíce olivového oleje, 60 dkg rajčat, 2  chiles jalapenos (případně chilli papričky), 3/4 l hovězího vývaru (může být i z kostky masoxu), sůl, mletý pepř, 1/2 svazek koriandrových lístků (poslouží i petrželka)
zkopírováno z http://www.tacos.cz Oloupejte cibuli a pokrájejte ji nadrobno. Očistěte houby, krátce je opláchněte a nakrájejte na tenké plátky. V hrnci rozpalte olivový olej a osmažte na něm kostičky cibule. Přidejte žampióny a na mírném ohni poduste - asi 10 minut.

www.tacos.cz Mezitím spařte masitá rajčata, oloupejte je, příčně rozpulte, odstraňte stopky a semínka a nadrobno pokrájejte. Papričky chiles jalapenos (nebo chilli) rovněž zbavte semínek a nadrobno nakrájejte. Opatrně, jsou velmi ostré. Nepřibližujte se rukama k očím. Papričky a rajčata přidejte do hrnce k ostatním přísadám. Přelijte masovým vývarem a vše osolte, opepřete a nechte asi 15 minut vařité za střední teploty a přikryté pokličkou. Opláchněte koriandr, oklepejte z něj vodu, otrhejte lístky, nahrubo pokrájejte a nakonec přidejte do polévky.

www.tacos.cz Když máte naspěch, můžete místo čerstvých rajčat použít konzervu jemného rajského protlaku. Žampiony se dají nahradit hlívou ústřičnou nebo lze oba druhy hub smíchat.

vloženo 25.06.2007    zobrazeno 1913x    verze pro tisk

Houbová polévka

Houbová polévka s krupkami

Houbová polévka se smetanou

Houbová s ovesnými vločkami

Houbová úsporná s brambory a vejcem

Houbová úsporná se smetanou a žloutkem

Houbová z růžovek

Houbová ze sušených hub

Houbová ze sušených hub a zbylé bramborové kaše

Chlebová polévka

Chlebová polévka

Chlebová s houbami

Chlebová s pivem posilující

Chlebová selská

Indická polévka karí

Jáhlová se sušenými houbami

Karbanátky na zelenině

Kastilská česnečka
(Sopa Castiliana)