cpt. Cook
 

Kuře Marianne

Kuře na arašídech

Kuře na balkánský způsob

Kuře na bylinkách

Kuře na citrónu

Kuře na česneku se šafránem

Kuře na estragonu
(Poulet à l'estragon)

Kuře na grilu

Kuře na hříbkách

Kuře na karí

Kuře na karí

Kuře na mandlích

Kuře na mandlích po pakistánsku

Kuře na paprice

Maďarsko   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kuře na paprice

Paprikás csirke

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2  kuře, 4 lžíce rostlinného oleje, 1/2  cibule, 1/2 lžička soli, 1/2 lžíce mleté papriky, 1.15 šálku kysané smetany, 1/2 lžíce hladké mouky, 1/2  zelená paprika
zkopírováno z http://www.tacos.cz Kuře opláchneme ve studené vodě a necháme oschnout na papírovém ubrousku. Naporcujeme ho na 8 kousků. V kotlíku rozpálíme olej asi 1 minutu na střední teplotu. Přidáme jemně nasekanou cibuli a necháme ji zesklovatět. Přidáme kousky kuřete a smažíme za častého obracení, dokud ze všech stran lehce nezhnědne. Pak osolíme a okořeníme paprikou a přidáme trošku vody. Přiklopíme poklicí a přivedeme k varu. Pak teplotu stáhneme a dusíme asi 30 minut, dokud kuře není měkké. V případě potřeby podléváme vodou.

www.tacos.cz V malé misce dobře promícháme 2/3 kysané smetany, mouku a trošku vody, směs pak vlejeme ke kuřeti a promícháme. Nepřikryté necháme 5 minut probublávat.

www.tacos.cz Kuře vložíme do hluboké servírovací mísy, přelejeme omáčkou. Obložíme kolečky zelené papriky a zbylou kysanou smetanou.

www.tacos.cz

www.tacos.cz Příloha: malé nočky nebo těstoviny

vloženo 20.09.2009    zobrazeno 1827x    verze pro tisk

Kuře na paprice podle Romana Pauluse

Kuře na rajčatech

Kuře na rajčatech

Kuře na roštu

Kuře na rozmarýně