cpt. Cook
 

Těstoviny s cibulovou natí a vejci

Těstoviny s houbovou omáčkou

Těstoviny s hráškem
(Pasta chi piseddi)

Těstoviny s kousky rajčat
(Pasta con salsa di pomodoro a pezzi)

Těstoviny s krémovou rajčatovou omáčkou

Těstoviny s luštěninami

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Těstoviny s ořechovým pestem z červené řepy

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  10 dkg vlašských ořechů, 6 lžic řepkového oleje lisovaného za studena plus další na pokapání, 150 dkg červené řepy, 1/2 stroužek česneku, 30 dkg linguine, 6 dkg rukoly, 6 dkg bazalky, 1/2  citrón, 12.15 dkg kozího sýra
zkopírováno z http://www.tacos.cz Předehřejte troubu na 180 °C. Rozložte ořechy na plech a pečte je 8-10 minut, dokud nezezlátnou. Mezitím rozehřejte olej na velké pánvi nebo pánvi na smažení na vysokém plameni. Vhoďte omytou, oloupanou a nastrouhanou červenou řepu, dobře osolte a za častého míchání ji 5-6 minut smažte, dokud nebude lehce průsvitná a horká, ale při ochutnání stále křupavá.

www.tacos.cz Odstavte z ohně, vmíchejte česnek a odstavte. Těstoviny uvařte podle návodu na obalu al dente. Vychladlé vlašské ořechy rozemelte v kuchyňském robotu na jemnou drť. Vmíchejte je do červené řepy a poté v kuchyňském robotu rozmixujte rukolu a většinu bazalky na jemno. Promíchejte je a zkontrolujte chuť.

www.tacos.cz Těstoviny slijte a ponechte si malou naběračku vody. Vraťte těstoviny zpět do pánve a přidejte lžící pesto podle chuti (zhruba dvě třetiny). Vmíchejte vodu z těstovin a citronovou šťávu podle chuti a za stálého míchání krátce povařte na mírném ohni, dokud se omáčka na těstovinách nerozpustí a nepřilne k nim. Těstoviny rozdělte do misek, posypte nadrobeným kozím sýrem a na závěr přidejte zbylé lístky bazalky a zakápněte řepkovým olejem. Ihned podávejte. Pesta bude více, odložte přebytek do lednice a použijte ke kuřecímu masu, rybě nebo vařeným bramborám.

vloženo 15.09.2022    zobrazeno 310x    verze pro tisk

Těstoviny s paprikou, rajčetem a sójovou omáčkou

Těstoviny s paprikovou omáčkou
(Salsa ai peperoni)

Těstoviny s parmskou šunkou
(Pasta con salsa al prosciuto)

Těstoviny s pestem ze sušených rajčat

Těstoviny s rajčaty a bazalkou

Těstoviny s rajčaty, ančovičkami a chilli

Těstoviny s tuňákem a černými olivami
(Pasta al tonno e olive nere)

Těstoviny s uzeným masem

Těstoviny s vlašskými ořechy
(Pasta con salsa di noci)

Těstoviny se zalisovanou petrželkou

Těstoviny se zeleninou

Těstoviny zapékané s mletým masem

Timballo tradizionale
(Tradiční timballo)