cpt. Cook
 

Třešně pěti koření

Třešňová marmeláda s čokoládou

Třešňová mostarda

Třešňová zavařenina s balsamikem

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Třešňový relish s mandlemi

recept ze stránek www.tacos.cz
1 dávka:  3 šálky krystalového cukru, 1/2 šálek jablečného octa, 1/2 šálku vody, 1315 dkg třešní, 1/4 šálku citrónové šťávy, 1/2  cibule, 1/2 stroužek česneku, 1/2 lžička mletého nového koření, 1/2 šálku mandlí
zkopírováno z http://www.tacos.cz Třešně jsou ovocem, které může být elegantně použito na rozhraní chutí sladké i slané. Relish zkuste třeba místo majonézy na sendvič, kde mandle přidají příjemnou křupavost.

www.tacos.cz Opláchnuté třešně zbavíme stopek, vypeckujeme a rozpůlíme. Ve velkém hrnci smícháme cukr, ocet a vodu a pomalu přivedeme k varu a mícháním cukr rozpustíme. Přidáme třešně, citronovou šťávu, jemně nakrájenou cibuli, utřený česnek a všechno koření a intenzivně prudce mícháme až do zhoustnutí, 25 až 30 minut. Přidáme lupínky z loupaných mandlí a povaříme ještě dalších 5 minut.

www.tacos.cz Odstraníme z ohně, necháme uklidnit 5 minut, občas mírně promícháme, aby se uvolnil zachycený vzduch. Odstraníme veškerou pěnu. Uchováme v chladničce až 3 týdny nebo sterilujeme v malých skleničkách ve vodní lázni aspoň 10 minut, po vyjmutí necháme vychladnout a můžeme na chladném temném místě skladovat až rok.

vloženo 19.06.2017    zobrazeno 1053x    verze pro tisk

Višňový kompot s citrónem a vanilkou

Zakouřené třešně

Zavařená jablka na štrůdl

Želé z reveně s třešněmi