cpt. Cook
 

Třešně pěti koření

Třešňová marmeláda s čokoládou

Třešňová mostarda

Třešňová zavařenina s balsamikem

Třešňový relish s mandlemi

Višňový kompot s citrónem a vanilkou

Zakouřené třešně

Zavařená jablka na štrůdl

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Želé z reveně s třešněmi

recept ze stránek www.tacos.cz
15 dávek:  150 dkg třešní, 3/4 l reveňové šťávy, 1/2 kg želírovacího cukru
zkopírováno z http://www.tacos.cz Sezona reveně začíná počátkem roku, kdy se objevuje rebarbora z dovozu, ale se zavařováním je lépe počkat do dubna až května, kdy je její hlavní sezona a prodává se levněji. Šťávu můžete získat několika způsoby:

www.tacos.cz - Do tlakového hrnce nalejte 3/8 litru vody. Na dno hrnce položte síťovou vložku, která zabrání připálení a vsypte nakrájenou reveň. Hrnec uzavřete a zahřejte. Po získání tlaku teplotu snižte a po 10 minutách hrnec odstavte. Počkejte, až se víko samo uvolní.

www.tacos.cz - Do kastrolu dejte na jeden kilogram drobně nakrájené reveně 1/4 I vody. Nechte přejít varem, potom 10 minut louhujte a nalejte do velkého síta vyloženého plátnem. Šťávu nechte pozvolna samovolně protéci.

www.tacos.cz - Do koše odšťavňovače nasypte 5 kg nakrájené reveně, podložte nádobu na šťávu a hrnec naplněný vodou. V uzavřeném hrnci uveďte do varu a při nižší teplotě nechte 45 minut vařit mírným varem. Získanou šťávu odčerpejte.

www.tacos.cz Třešně omyjte, osušte, zbavte stopek a vypeckujte. Odměřte požadované množství šťávy z reveně, pro chuť přidejte několik třešňových pecek a povařte je s ostatním. Třešně, šťávu a cukr smíchejte. Za stálého míchání uveďte do varu a 1 minutu vařte prudkým varem. Želé nalijte do suchých sklenic vymytých horkou vodou. Sklenice uzavřete víčkem, obraťte dnem vzhůru a nechte chladnout, aby se třešně neusadily jen u dna. Prochladlé obraťte a uložte v chladné místnosti. Můžete je samozřejmě povázat celofánem, obrácení sklenice odpadá.

vloženo 08.07.2017    zobrazeno 917x    verze pro tisk