cpt. Cook
 

Krupicové nočky

Nočky se dvěma druhy sýra a slaninou

Noky s gorgonzolou a ořechovou omáčkou

Pažitkové nočky z červené řepy s krevetami a mákem
(Gnocchetti all’erba cipollina e rapa rossa con gamberi e semi di papavero)

Restované dýňové noky

Slovenské halušky

Špekové knedlíky

Tvarohové knedlíky

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Tvarohové knedlíky se šunkovou omáčkou

recept ze stránek www.tacos.cz
3 porce:  115 dkg tvrdší veky, 150 dkg dietního tvarohu, 2  vejce, 2 lžíce sekané zelené petrželky, 1/2 lžička soli, 10 dkg strouhanky,

Na omáčku: 1/2 stroužek česneku, 10 dkg šunky, 1/2 lžíce másla, 1/2 lžíce hladké mouky, 1/4 l rajčatové šťávy, 1/2 lžičky bujónu (masox), 2 lžíce sekané zelené petrželky, 1/4 lžičky tymiánu, 2 lžíce smetany

zkopírováno z http://www.tacos.cz Tyto knedlíky s chutnou omáčkou jsou jednoduchým, levným a vydatným obědem nebo večeří. Jídlo si mohou dopřát i ti, kteří mají nějaké to kilo navíc. Budete-li je vařit častěji, obměňujte omáčku.

www.tacos.cz Z bílé veky seškrábněte kůrku, namočte ji do studené vody a dobře vymačkejte. Přidejte všechny ostatní přísady a vypracujte hladké těsto. Ochuťte a utvořte knedlíky, dva na porci. Oloupaný česnek a šunku drobně posekejte a umelte nebo rozmělněte. Máslo rozpusťte, zpěňte na něm mouku, přidejte šunku a česnek. Promíchejte, krátce zahřejte, přidejte rajskou šťávu a za stálého míchání uvařte omáčku.

www.tacos.cz Omáčku smíchejte s uvedenými přísadami a ochuťte. Do kastrolu dejte vodu s trochou soli a když začne vřít, vložte knedlíky. Vařte je 15 minut polopřikryté poklicí mírným varem.

www.tacos.cz Příloha: Čekanka nebo polní salát s octovou zálivkou

vloženo 24.07.2017    zobrazeno 1044x    verze pro tisk

Zapečené noky s uzeným lososem a špenátem

Zelené nočky z ricotty s pancettou a houbami
(Gnocchetti di ricotta ed erbette con pancetta e funghi)