cpt. Cook
 

Bezvaječná cizrnová frittata se špenátem
(Frittata di farina di ceci e spinaci senza uova)

Bramborové lívanečky

Cibulové lívance

Dýňové rohožky
(Paillassons de courges)

Farinata

Frittata di scammaro

Frittata di scammaro - moderní verze

Frittata se špenátem a fetou

Singapur   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Chao ta bee hoon

燒焦米粉

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2 šálku rostlinného oleje, 3 stroužky česneku, 3  vejce, 40 dkg rýžových nudlí namočených na 30 minut do studené vody a poté zcezených, 1/2 lžíce ústřicové omáčky, 1/2 lžíce tmavé sójové omáčky, 1/2 lžičky rybí omáčky, 1/2 lžička mletého bílého pepře, 1/2 špetka soli, sambal oelek na podávání
zkopírováno z http://www.tacos.cz Polovinu oleje rozehřejte ve woku nebo nepřilnavé pánvi na vysokém plameni. Přidejte prolisovaný česnek a za stálého míchání smažte, dokud nezačne vonět, poté přidejte vejce. Smažte vejce a šlehejte je stěrkou, dokud nezačnou pěnit, pak přidejte změklé rýžové vermicelli.

www.tacos.cz Smažte na středním plameni za stálého míchání, aby se vejce v nudlích rozptýlila. Přidejte ústřicovou, tmavou sójovou a rybí omáčku, bílý pepř a sůl. Smažte na prudkém ohni, dokud nudle nezačnou osychat. Zkontrolujte dochucení a přendejte na talíř. Nechte vychladnout.

www.tacos.cz Zbylý olej rozehřejte v očištěném woku nebo nepřilnavé pánvi na prudkém ohni, až se z něj bude kouřit. Přidejte osmažené nudle a naklepejte je do tvaru placky, přičemž pánví neustále pohybujte, ale nudle již nemíchejte. Tím zajistíte rovnoměrné zhnědnutí. Pokračujte v přitlačování nudlové placky ke dnu pánve wok nebo pánve pomocí špachtle.

www.tacos.cz Jakmile se spodek opeče, a pokud jste dostatečně odvážní, obraťte placku, aby se opekla i z druhé strany. Pokud chcete raději hrát na jistotu, přeneste placku na talíř a vraťte ji do pánve křupavou stranou nahoru. Druhou stranu smažte další 3-4 minuty. Rýžovou placku podávejte s pořádnou lžící sambal oelek (tradiční chilli pasta z drcených papriček fermentovaných v soli) a jezte buď samostatně, nebo jako součást větší hostiny.

vloženo 21.10.2022    zobrazeno 269x    verze pro tisk

Lívance se šunkou a sýrem

Lívance z mrkve

Lívance z rajčat a ovesných vloček

Mexická galetka

Pipérade

Placičky z ovesných vloček

Salámová frittata s hráškem

Slané mrkvové lívance

Smažené ovesné placičky

Socca

Sýrové lívanečky