cpt. Cook
 

Bezvaječná cizrnová frittata se špenátem
(Frittata di farina di ceci e spinaci senza uova)

Bramborové lívanečky

Cibulové lívance

Dýňové rohožky
(Paillassons de courges)

Itálie   bluestarbluestarbluestarbluestarbluestar

Farinata

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  30 dkg cizrnové mouky, 15 dl vody, 1.15 dl extra virgin olivového oleje, sůl, mletý pepř
zkopírováno z http://www.tacos.cz Farinata je neskutečně levná a jednoduchá placka (flatbread) z cizrnové mouky, původem z Itálie, zřejmě dědictví po starých řimských vojácích, adoptovali ji ale dnes i v latinské Americe pod názvem Fainá. Tam všude se s ní setkáte v rychlých občerstveních a v pizzeriích.

www.tacos.cz Základem je dobře rozmíchat v dostatečně velké míse cizrnovou mouku s vodou, solí a mletým pepřem. A dál se postup liší. Někdo vmíchá většinu olivového oleje rovnou do této kaše a jen trochu si nechá na pánev, někdo olej v této fázi vůbec nepoužije. Liší se i poměr mouky a vody, od 2:1 až po 1:1,5, budete muset na ten svůj přijít sami. V rychlém občerstvení nechají směs odstát půl hodiny, doma pak klidně i přes noc 12 hodin, a v různých receptech najdete všechny hodnoty mezi tím. Shodnou se v tom, že před upečením se děrovanou lopatkou sebere z povrchu případná pěna.

www.tacos.cz Troubu si předehřejte na 230-240 °C. Olej, který jste nepoužili do těsta, rozlejte na dostatečně velkou pánev nebo skillet, kterou můžete napřed dát na minutku v troubě ohřát. Pak na pánev nalijete těstíčko, mělo by být vysoké asi 1 cm, a dřevěnou vařečkou promícháte s olejem. Pečete do zlatova 15-30 minut, povrch má být křupavý a podává se to hodně horké nakrájené na čtverce nebo klíny.

vloženo 23.02.2021    zobrazeno 874x    verze pro tisk

Frittata di scammaro

Frittata di scammaro - moderní verze

Frittata se špenátem a fetou

Chao ta bee hoon
(燒焦米粉)

Lívance se šunkou a sýrem

Lívance z mrkve

Lívance z rajčat a ovesných vloček

Mexická galetka

Pipérade

Placičky z ovesných vloček

Salámová frittata s hráškem

Slané mrkvové lívance

Smažené ovesné placičky

Socca

Sýrové lívanečky