cpt. Cook
 

Rakousko   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Klare Suppe mit Lebertklößen

Polévka s játrovými knedlíčky

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  2  žemle, 15 dl mléka, 1/2  cibule, 2 lžíce másla, 12 dkg hovězích jater, 1/2 svazek zelené petrželky, 1/2  vejce, majoránka, 1/2 stroužek česneku, 2 lžíce strouhanky, sůl, mletý pepř, 1/2 svazek pažitky, 1/2 l hovězího vývaru (čerstvě uvařený nebo z kostky)
zkopírováno z http://www.tacos.cz Žemle ze včerejška namočte v mléce. Cibuli oloupejte a najemno nakrájejte. Máslo rozpusťte na pánvi a zpěňte na něm nakrájenou cibuli. Pak pánev odstavte a cibuli nechte chladnout. Játra odblaňte, omyjte, osušte a nakrájejte na široké plátky. Žemle vymačkejte. Potom na masovém strojku s vložkou s malými dírkami umelte nejprve játra, potom změklé žemle. Omyjte petrželovou nať, oklepejte vodu a najemno nakrájejte. Smíchejte v míse umletá játra a žemle s osmaženou cibulí. Přidejte vejce, petrželku a majoránku. Oloupejte česnek, prolisujte ho a přidejte do mísy. Je-li potřeba, zpevněte kašovitou hmotu strouhankou. Osolte a opepřete. Hmotu na játrové knedlíčky přikryjte a nechte v ledničče asi 10 minut odpočívat.

www.tacos.cz Do hrnce nalijte silně osolenou vodu a přiveďte ji k varu. Navlhčenýma rukama dělejte z připravené hmoty knedlíčky, po dvou na porci. Vložte je do vařící vody a za nízké teploty je vařte asi 10 minut. Omyjte pažitku, oklepejte z ní vodu a nakrájejte ji na drobná kolečka. Knedlíčky vyjměte z vody a dejte do polévkových talířů. Zalijte horkou hovězí polévkou a posypte pažitkou.

vloženo 15.07.2007    zobrazeno 1859x    verze pro tisk

Kokosová polévka s kuřetem

Kotosóupa avgolémono
(Kuřecí polévka s vejci a citrónem)

Krabí čínská polévka

Krabí polévka

Krabí polévka s nudlemi

Králičí polévka s kapustou

Králičí zeleninová polévka

Krém z kuřat

Krémová polévka z telecího masa

Krémová slepičí polévka

Kuře asopao

Kuřecí čínská polévka

Kuřecí polévka s houbami

Kyselá polévka

Letní zeleninová polévka

Liptovská kapustnica so švábkou a slepou kurou

Maďarská zelná polévka

Madzoon ov kofte
(Arménská jogurtová polévka s masovými kuličkami)

Masová polévka se zeleninou