cpt. Cook
 

Klare Suppe mit Lebertklößen
(Polévka s játrovými knedlíčky)

Kokosová polévka s kuřetem

Kotosóupa avgolémono
(Kuřecí polévka s vejci a citrónem)

Krabí čínská polévka

Krabí polévka

Krabí polévka s nudlemi

Králičí polévka s kapustou

Králičí zeleninová polévka

Krém z kuřat

Krémová polévka z telecího masa

Krémová slepičí polévka

Kuře asopao

Kuřecí čínská polévka

Kuřecí polévka s houbami

Kyselá polévka

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Letní zeleninová polévka

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  80 dkg kuřete, 2 lžíce citrónové šťávy, 4 lžíce sójové omáčky, 1/2 lžička masového extraktu, 1/2 lžička celého pepře, sůl, 1/2  bobkový list, 20 dkg dlouhozrnné rýže, 115 dkg pórku, 115 dkg rajčat, 20 dkg mrkve, 20 dkg květáku, 10 dkg zeleného hrášku, mletý pepř, zelená petrželka
zkopírováno z http://www.tacos.cz Lehké kotlíkové polévky přijdou kdykoli k chuti. Kdo má před obědem málo času, může maso uvařit již den předem a nechat ho ve vývaru vychladnout. Dovaření polévky netrvá dlouho.

www.tacos.cz Kuře omyjte a vložte do hrnce. Přidejte citrónovou šťávu, sojovou omáčku, masový extrakt, celý pepř, sůl a bobkový list. Zalijte zhruba 1 I vody a uveďte do varu. Vařte jen 30 minut, má-li maso vychladnout ve vývaru. Maso vyjměte na talíř, vývar přeceďte a znovu uveďte do varu. Přidejte propranou rýži a vařte 10 minut. Pórek umyjte a nakrájejte na kolečka. Rajčata spařte, stáhněte z nich slupku, odstraňte vnitřek s jadérky a nakrájejte je na malé kousky. Mrkev očistěte a nakrájejte na plátky, opraný květák rozdělte na růžičky. Zeleninu přidejte do vývaru a vařte dalších 10 minut. Maso zbavte kůže, vykostěte, nakrájejte na malé kousky a prohřejte v polévce. Než polévku ponesete na stůl, dochuťte ji solí, pepřem a sekanou petrželku.

vloženo 27.04.2017    zobrazeno 1300x    verze pro tisk

Liptovská kapustnica so švábkou a slepou kurou

Maďarská zelná polévka

Madzoon ov kofte
(Arménská jogurtová polévka s masovými kuličkami)

Masová polévka se zeleninou