cpt. Cook
 

Klare Suppe mit Lebertklößen
(Polévka s játrovými knedlíčky)

Kokosová polévka s kuřetem

Řecko   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kotosóupa avgolémono

Kuřecí polévka s vejci a citrónem

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1.2 kg kuřete, sůl, 1/2  bobkový list, 1.15 l vody, 20 dkg mrkve, 1/2  cibule, 1/2 hlávka mladého česneku, 1/2 stonek řapíkatého celeru, 6 dkg dlouhozrnné rýže, mletý pepř, 2  vejce, 1/2  citrón na šťávu, 1/2 svazku zelené petrželky
zkopírováno z http://www.tacos.cz Vykuchané a očistěné kuře opláchněte a vložte do polévkového hrnce. Přidejte sůl, bobkový list, studenou vodu a uveďte do varu. Seberte pěnu a nechte kuře pod pokličkou při nízké teplotě asi 1 hodinu vařit. Oloupejte cibuli a mrkev a pokrájejte na kostičky. Odřízněte z paličky mladého česneku zelené listy a kořínky, palici rozkrojte podélně, opláchněte a nakrájejte na půlkolečka. Odkrojte listy celeru, ty posekejte a celer pokrájejte jen na malé kousky. Rýži přelijte na cedníku vodou.

www.tacos.cz Kuře vyjměte z vývaru a dejte vychladnout. Zeleninu a rýži vařte ve vývaru asi 25 minut. Maso vykostěte, nakrájejte na přiměřeně velké kousky a přidejte k vařené zelenině. Polévku podle chuti rozřeďte vodou a odstavte stranou. Osolte ji a opepřete. Vejce s citrónovou šťávou důkladně rozkvedlejte šlehačem na sníh a zamíchejte do mírně vychladlé polévky. Tu pak znovu ohřejte, ale už nevařte, aby se nesrazila. Opláchněte petrželovou nať, lístky pokrájejte, nasypte do polévky a podávajte.

vloženo 08.07.2010    zobrazeno 1987x    verze pro tisk

Krabí čínská polévka

Krabí polévka

Krabí polévka s nudlemi

Králičí polévka s kapustou

Králičí zeleninová polévka

Krém z kuřat

Krémová polévka z telecího masa

Krémová slepičí polévka

Kuře asopao

Kuřecí čínská polévka

Kuřecí polévka s houbami

Kyselá polévka

Letní zeleninová polévka

Liptovská kapustnica so švábkou a slepou kurou

Maďarská zelná polévka

Madzoon ov kofte
(Arménská jogurtová polévka s masovými kuličkami)

Masová polévka se zeleninou