cpt. Cook
 

Mrkvový dort

Ořechový dort I. (menší forma)

Ořechový dort II. (větší forma)

Ořechový dort III. (malá forma)

Ořechový dort IV.

Oříškový dort od babičky Žofky

Ovocný dort

Ovocný dort

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Piškotový dort s jahodami

recept ze stránek www.tacos.cz
1 kus:  

Piškotové těsto: 3  vejce,  špetka soli, 9 dkg moučkového cukru, 3 lžíce vody, 6 dkg hladké mouky, 3 dkg škrobové moučky, 1/2 lžička pomerančové kůry,

Krém: 215 dkg másla, 4  žloutky, 115 dkg moučkového cukru, 2  vanilky,

Na ozdobení: 150 dkg jahod, 4 dl pomerančové šťávy, 1/2 lžíce pomerančového džemu, 1/2  želatina (světlá v prášku), 15 dkg krokantu

zkopírováno z http://www.tacos.cz Piškotové těsto: Z bílků, soli a trochy cukru ušleháme tuhý sníh. Ze žloutků, zbylého cukru a vlažné vody šleháme asi 5 minut krém, do nějž pak opatrně zapracujeme sníh. Na povrch krému prosijeme mouku a škrob, přidáme pomerančovou kůru a vše vmícháme do hmoty. Dno dortové formy (průměr 26 cm) vyložíme papírem na pečení a formu naplníme těstem. Pečeme asi 25 minut v troubě předehřáté na 175 stupňů (plyn necelý stupeň 2).

www.tacos.cz Krém: Máslo ušleháme do bílé pěny. Žloutky s moučkovým cukrem ušleháme nad teplou vodní lázní dokrémova. Hotový krém postupně vmícháme do másla a společně šleháme ještě 5 minut. Krém ochutíme vyškrábanou vanilkovou dření. Upečený piškotový korpus vodorovně rozřízneme, povrch spodní poloviny potřeme krémem (3 lžíce odložíme stranou) a přiklopíme druhou polovinou. Zbylý krém naneseme na boční stěny a dort uložíme na chladné místo.

www.tacos.cz Ozdobení: Jahody omyjeme, zbavíme stopek a podélně nakrájíme na tenké plátky. Pomerančovou šťávu s džemem svaříme téměř na polovinu a přecedíme přes síto. Želatinový prášek smícháme s trochou vody, přimícháme k pomerančovému sirupu a vše přivedeme k varu. Dort potřeme pomerančovou polevou (2 lžíce odložíme stranou), boční stěny dortu posypeme krokantem. Plátky jahod poskládáme na dort hvězdicovitě od vnějšího okraje ke středu a polijeme je zbytkem ohřáté polevy. Dort uložíme na hodinu do chladna.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 4445x    verze pro tisk

Piškotový dort s ořechovou náplní

Punčový dort

Reveňový dort

Sachrův dort

Sachrův dort (velká forma)

Schwarzwaldský višňový dort

Smetanový dort s jahodami

Sušenkový pomerančový dort s Grand Marnier

Štědrovečerní dort s brusinkami

Tvarohový desert

Tvarohový dort