cpt. Cook
 

Mrkvový dort

Ořechový dort I. (menší forma)

Ořechový dort II. (větší forma)

Ořechový dort III. (malá forma)

Ořechový dort IV.

Oříškový dort od babičky Žofky

Ovocný dort

Ovocný dort

Piškotový dort s jahodami

Piškotový dort s ořechovou náplní

Punčový dort

Reveňový dort

Sachrův dort

Sachrův dort (velká forma)

Schwarzwaldský višňový dort

Smetanový dort s jahodami

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Sušenkový pomerančový dort s Grand Marnier

recept ze stránek www.tacos.cz
1 kus:  215 dkg sušenek (např. BeBe Opavia), 2.15 dl mléka, 10 dkg moučkového cukru, 7 dkg másla na utření s vejci, 2  vejce, 15 dkg kandované pomerančové kůry, 15 dkg másla na rozpuštění, strouhanka na vysypání formy, 2  pomeranče, 1/2 sklenka pomerančového likéru Grand Marnier
zkopírováno z http://www.tacos.cz Sušenky rozlámejte na větší kousky, nasypte do mísy a namočte do mléka. Vejce utřete s cukrem na nadýchanou pěnu, přidejte sušenky namočené v mléce a vše jemně promíchejte. Potom do směsi opatrně zapracujte rozpuštěné máslo a kandovanou pomerančovou kůru.

www.tacos.cz Rozevírací dortovou formu (průměr 24 cm) vymažte máslem a vysypte strouhankou (přebytečnou vysypte). Do formy nalijte těsto, dobře ho rozetřete a v troubě předehřáté na 200 °C pečte asi 30 minut.

www.tacos.cz Mezitím nakrájejte pomeranče na co nejtenčí plátky. Upečený dort vyjměte z formy a ozdobte ho plátky pomeranče, které pokladete do kruhu. Hotový dort přelijte sklenkou likéru Grand Marnier a ještě teplý podávejte.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2575x    verze pro tisk

Štědrovečerní dort s brusinkami

Tvarohový desert

Tvarohový dort