cpt. Cook
 

Plněné paprikové lusky

Plněné papriky

Bulharsko   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Plněné papriky

recept ze stránek www.tacos.cz
1 porce:  10 dkg mletého masa, 2 dkg oleje nebo vepřového sádla, 14 dkg paprik, 10 g rýže, 2 dkg cibule, 3 dkg rajčat, 15 g zelené petrželky, 15 g hladké mouky, vejce, 4 dkg kyselého mléka, 2 g soli, 2 g mletého pepře
zkopírováno z http://www.tacos.cz 1. K masu přimícháme drobně nakrájenou cibuli, nastrouhaná rajčata, očištěnou a omytou rýži (uvařenou), 2/3 oleje, mletý pepř, petrželku, trochu vody a trochu soli (pokud maso není solené). Vše rozmícháme. Tento způsob je dietní a nejjednodušší.

www.tacos.cz 2. Do 2/3 studeného sádla s přidanou vodou a solí přidáme nadrobno nakrájenou cibuli a podusíme. Přidáme čerstvě uvařenou rýži, rozmícháme a přidáme nakrájená rajčata. Osolíme a zalijeme horkou vodou v poměru 1:1 s rýží. Vaříme do vyvření vody. Ješte horkou rýži smícháme s mletým masem. Prokládáme solí, mletým pepřem, nařezanou petrželkou a rozmícháme.

www.tacos.cz Středně velké papriky umyjeme ve studené vodě, očistíme od stopek a semen a znovu vypláchneme. Posolíme zevnitř a naplníme již připravenou nádivkou. Obalíme v mouce a pokládáme ve dvou řadách do hrnce a přidáme olej. Přitiskneme talířem a zalijeme do 2/3 horkou vodou a vaříme asi 1 hodinu (v tlakovém hrnci asi 15 minut).

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2621x    verze pro tisk

Plněné papriky s rajskou omáčkou

Plněné papriky s rýží

Plněné papriky se sýrem

Plněné zapékané papriky

Plněný paprikový lusk

Smažené papriky

Smažené papriky
(Peperoni fritti)

Stanyho lečo

Šakšuka z fety a pečených rajčat

Zelené papriky plněné tvarohem

Zeleninová dušenina k masu