cpt. Cook
 

Plněné paprikové lusky

Plněné papriky

Plněné papriky

Plněné papriky s rajskou omáčkou

Plněné papriky s rýží

Plněné papriky se sýrem

Plněné zapékané papriky

Plněný paprikový lusk

Smažené papriky

Smažené papriky
(Peperoni fritti)

Stanyho lečo

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Šakšuka z fety a pečených rajčat

recept ze stránek www.tacos.cz
6 porcí:  6  rajčat, 2 lžíce olivového oleje, 1/2  červená cibule, 8  chilli papriček (zelený typ padron nebo sivri), 2 lžičky chilli vloček - turecké vločky pul biber, 1/2 hrst medvědího česneku nebo špenátu, 10 dkg chleba, 3  vejce, 10 dkg fety, 15 dkg halloumi, sůl
zkopírováno z http://www.tacos.cz Troubu předehřejte na 200 °C. Středně velká rajčata rozkrojte na poloviny a rozložte řeznou stranou dolů do pekáče, pokapejte olivovým olejem a osolte. Pečte 20 minut. Odstavte a nechte vychladnout. Mezitím na středně velké pánvi s olivovým olejem na mírném ohni opečte cibuli, dokud nezačne karamelizovat, asi 8 minut.

www.tacos.cz Jakmile cibule změkne, přidejte papriky nakrájené na kolečka a ochuťte je solí, pepřem a chilli. V nouzi lze místo originálních tenkých zelených papriček použít jednu velkou zelenou. Oloupejte slupky z pečených rajčat a ta přidejte je do pánve s cibulí a paprikami spolu s veškerou zbylou šťávou. Rajčata nahrubo rozmačkejte dřevěnou vařečkou a restujte 5 minut na středním plameni. Přidejte medvědí česnek nebo špenát a nechte je minutu zavadnout, poté je stáhněte z ohně. Do směsi zastrkejte na velikost sousta nakrájené kousky chleba (nemáte-li starší chléb, použijte čerstvý, který necháte 5 minut vyschnout v horké troubě). Lžící vytvořte důlky pro vejce a do nich rozklepněte vejce, rozdrobte fetu a nastrouhejte halloumi. Pokapejte olivovým olejem a posypte špetkou chilli vloček.

www.tacos.cz Ztlumte troubu na 160 °C a pečte shakshuku 12-15 minut. Vejce by měla být upečená, ale uprostřed tekutá, a feta, halloumi a chléb by měly být křupavé a zlatavé.

vloženo 16.09.2022    zobrazeno 295x    verze pro tisk

Zelené papriky plněné tvarohem

Zeleninová dušenina k masu