cpt. Cook
 

Crostoli

Čokoládové tortellini s pomerančovým karamelem

Chléb z tykve

Jablkový koláč ze zbylé vánočky

Jemný sváteční trhanec

Koblihy

Levný trhanec s ovocem

Oříškový zákusek s nektarinkami

Palačinkový skládaný dort

Pařížské placičky

Pusinky s pomerančovým krémem

Reveň se sněhem

Rumové suflé

Rychlý ovocný páj

Čína   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Rýžový moučník osmi krás

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  

Těsto:: 215 dkg rýže, 1/2 l vody, 15 dkg másla, 2 lžíce moučkového cukru, 15 dkg rozinek, 10 dkg oloupaných a usekaných vlašských ořechů, 10 dkg višňového džemu, 3 dkg kandysované angeliky nadrobno nakrájené, 15 dkg pomerančové kůry nadrobno nasekané a osmažené, 3 dkg oloupaných posekaných mandlí,

Krém: 115 dkg jedlých kaštanů uvařených nebo spařených a oloupaných vlašských ořechů, 10 dkg moučkového cukru, 15 dkg másla, 15 cl rumu,

Sirup:: 3 lžíce moučkového cukru, 1/2 lžíce bramborové škrobové moučky, 3 dl vody

zkopírováno z http://www.tacos.cz Kaštany nebo ořechy umeleme v mlýnku a utřeme s máslem a cukrem na jemnou kaši. Přilejeme rum a krém pečlivě umícháme.

www.tacos.cz Rýži opláchneme ve studené vodě. Zalejeme vodou, uvedeme do varu a na slabém ohni 15 minut vaříme. Scedíme a smícháme s cukrem a polovinou másla. Zbytkem másla vytřeme asi litrovou nádobu. Její dno a stěny pokryjeme tenkou vrstvou rýže a na dno dáme část ovoce a mandlí. Zbytek pečlivě promícháme se zbylou rýží. Nádobu plníme střídavě vrstvou krému a vrstvou rýže tak, aby poslední vrstvou byla rýže. Povrch přikryjeme pečlivě alobalem, vložíme do velké nádoby s vroucí vodou a v páře vaříme cca 1 hodinu.

www.tacos.cz Cukr rozpustíme ve vodě, uvedeme do varu a na slabém ohni 5 minut vaříme. Přidáme moučku rozmíchanou ve dvou lžících vody. Mícháme do zhoustnutí. Hotový moučník vyklopíme na misku, polejeme sirupem a podáváme.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2321x    verze pro tisk

Skotská pochoutka

Špaldové palačinky s rebarborou

Švýcarské mušle

Tiramisù

Turecký med
(Torrone)