cpt. Cook
 

Crostoli

Čokoládové tortellini s pomerančovým karamelem

Chléb z tykve

Jablkový koláč ze zbylé vánočky

Jemný sváteční trhanec

Koblihy

Levný trhanec s ovocem

Oříškový zákusek s nektarinkami

Palačinkový skládaný dort

Pařížské placičky

Pusinky s pomerančovým krémem

Reveň se sněhem

Rumové suflé

Rychlý ovocný páj

Rýžový moučník osmi krás

Skotská pochoutka

   bluestarbluestarbluestarbluestarwhitestar

Špaldové palačinky s rebarborou

recept ze stránek www.tacos.cz
3 porce:  15 dkg bílé špaldové mouky, 8 cl odstředěného mléka, 1/2 lžíce olivového oleje, 1/2  bílek, 1/2 lžička přírodního cukru, 17.15 dkg reveně, 1/2 lžíce růžového sirupu, 13 dkg nízkotučného řeckého jogurtu
zkopírováno z http://www.tacos.cz Předehřejte gril na středně vysokou teplotu. Plech vyložte pečicím papírem. Do středně velké mísy dejte mouku, mléko, olej, bílek a polovinu cukru. Šlehejte, dokud nevznikne hladká hmota. Přikryjte a odložte na 30 minut do chladničky.

www.tacos.cz Mezitím položte očistěnou a na 3 cm dlouhé kousky nakrájenou rebarboru na vyložený plech. Posypte ji zbylým cukrem a pokapejte sirupem. Grilujte 5 minut nebo dokud rebarbora nezměkne.

www.tacos.cz Malou nepřilnavou pánev se silným dnem potřete olejem. Pánev rozehřejte na středně silném ohni. Do pánve nalijte část těsta, mělo by vyjít po 2 palačinkách na porci. Smažte 2 minuty nebo až zespodu zhnědne. Otočte palačinku a opečte ji i z druhé strany. Opakujte se zbývajícím těstem. Palačinky podávejte s rebarborou a jogurtem.

vloženo 30.03.2024    zobrazeno 81x    verze pro tisk

Švýcarské mušle

Tiramisù

Turecký med
(Torrone)