cpt. Cook
 

Slepice na divoko

Slepice po horácku

Slepice s drobenkou

Slepice s křenovou omáčkou

Slepice v ořechách

Slepičí křidélka v medu

Smažená kuřecí prsíčka (kotlet Pojarski)

Smažená slepice

Smažené kuře

Smažené kuře po malajsku

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Smažené nudle s houbami, kuřecím masem a mrkví

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  30 dkg čínských rýžových nudlí, 1/2  cibule, 1/2  mrkev, 215 dkg kuřecích prsíček, 2 stroužky česneku, 6  hub shiitake, 2 dkg čerstvého zázvoru, 3 lžíce sladké sójové omáčky, 2 lžíce ústřicové omáčky, 15 lžic oleje, mletý pepř
zkopírováno z http://www.tacos.cz Nejlépe den předem (jinak alespoň 1 hodinu) namočte sušené shitake v horké vodě. Maso nakrájejte na proužky a vložte je do velké mísy. Přidejte prolisovaný česnek, třetinu sladké sójové omáčky a polovinu ústřicové omáčky. Hojně je dochuťte pepřem. Zatímco budete připravovat zbytek pokrmu, odstavte ho.

www.tacos.cz Nakrájejte cibuli a okapané shitake. Nakrájejte mrkev na tenké nudličky. Zázvor oloupejte a nakrájejte na plátky. Nudle uvařte al dente podle pokynů na obalu. Slijte je, propláchněte ve studené vodě a znovu slijte. Ve velké pánvi rozehřejte olej. Když je olej rozpálený, přidejte cibuli, zázvor, mrkev, houby a kuřecí maso. Smažte 5 minut. Přidejte nudle, zbytek sójové i ústřicové omáčky a dosolte. Pokračujte ve vaření dalších 5 minut na velmi vysoké teplotě, dokud nejsou nudle horké. Ochutnejte, případně upravte koření podle své chuti a ihned podávejte.

www.tacos.cz Příloha: ryzlink rýnský

vloženo 19.01.2022    zobrazeno 412x    verze pro tisk

Šiš tavuk
(Kuřecí šiš)

Španělská kuřecí prsa

Šťavnaté kuře

Tavuk doner
(Kuřecí doner)

Thajské kuře

Tojug čigirtmasi
(Kuře s vajíčky)

Tykev zapékaná s pečeným kuřecím masem

Yassa s kuřetem
(Yassa au poulet)

Zapečené kuře