cpt. Cook
 

Slepice v ořechách

Slepičí křidélka v medu

Smažená kuřecí prsíčka (kotlet Pojarski)

Smažená slepice

Smažené kuře

Smažené kuře po malajsku

Šiš tavuk
(Kuřecí šiš)

Španělská kuřecí prsa

Šťavnaté kuře

Tavuk doner
(Kuřecí doner)

Thajské kuře

Tojug čigirtmasi
(Kuře s vajíčky)

Tykev zapékaná s pečeným kuřecím masem

Yassa s kuřetem
(Yassa au poulet)

Zapečené kuře

Závitky z kuřete s pomeranči

Zázvorové kuře

Zázvorové kuře

Čína   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Zlatavé kousky kuřete

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2 kg kuřete, 1/2  cibule nebo několik mladých cibulek, 1/2 lžička mletého zázvoru, 1/2 lžičky mleté skořice nebo asi 4 cm dlouhý kousek celé skořice, 3 lžíce sójové omáčky, 1/2  chilli paprička nebo špetka mletého chilli, 3 lžíce desertního vína, 1/2 lžička moučkového cukru, sušené houby, 3  kedlubny (mladé kousky i s lístky), olej, 1/2 šálek vývaru, 1/2 lžička škrobové moučky rozmíchané v šálku vody, sůl, 1/2 špetka glutasolu
zkopírováno z http://www.tacos.cz Kuře rozdělíme na 8-12 kousků. Cibuli drobně rozkrájíme a v misce smícháme se skořicí, zázvorem, sójovou omáčkou, pálivou paprikou, vínem a cukrem. Směs promícháme a naložíme do ní kousky kuřete alespoň na půl, lépe na 2 hodiny. Trochu sušených hub namočíme do vody.

www.tacos.cz Když se kuře uleží a houby nabobtnají, rozpálíme na hlubší pánvi olej a opékáme v něm ze všech stran okapané kousky kuřete dozlatova. Potom podlejeme vývarem, přidáme máčené houby, zbytek směsi, v níž bylo naloženo kuře a dusíme, až je kuře měkké.

www.tacos.cz Mezitím nakrájíme kedlubny na nudličky, usekáme jejich mladé listy a přidáme ke kuřeti. Vyjmeme celou skořici. Ještě chvíli podusíme a zalijeme škrobovou moučkou (Solamyl, Maizena) rozmíchanou v šálku vody. Jakmile šťáva zhoustne, dále nevaříme.

www.tacos.cz Příloha: vařená rýže nebo vlasové nudle, hlávkový salát

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2049x    verze pro tisk

Zlínské kuřecí závitky