cpt. Cook
 

Ryba s mandlemi nebo lískovými oříšky

Ryba smažená ve vaječném těstě

Sleď s hořčičnou omáčkou

Sledi na červeném víně

Sledi v sladkokyselé omáčce

Smažené tresčí kuličky nadívané kokosem
(Beignets de morue farcis à la noix de coco)

Smažený mořský okoun

Smažený platýs
(Sogliola fritta)

Sole meunière
(Mořský jazyk po mlynářsku)

Stoccafisso all'abruzzese
(Sušená treska po abruzzsku)

Štítník v balíčku
(Gallinella al cartoccio)

Tacos s kořeněným tuňákem Toma Kerridge

Tempura

Terstská treska

Tilapie

Treska na africký způsob
(Cabillaud à l'africaine)

Treska na mandlích

Treska na smetaně s kapary

Treska s cibulkou dušenou na víně

Řecko   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Treska saganaki

recept ze stránek www.tacos.cz
2 porce:  4 lžíce olivového oleje, 1/2  červená cibule, 2 stroužky česneku, 1/4 lžičky chilli vloček, 1/2 lžičky sušené dobromysli, 40 dkg nakládaných rajčat, 6  sušených rajčat, 4 dkg černých oliv bez pecky, 30 dkg nových baby brambor, 215 dkg tresky, 15 dkg fety, sůl
zkopírováno z http://www.tacos.cz Ryba inspirovaná chutí Řecka je připravena v omáčce z rajčat, oregana a černých oliv se sýrem v řeckém stylu. Název 'Saganaki' odkazuje na malé měděné pánve, ve kterých se pokrm tradičně připravuje.

www.tacos.cz Předehřejte troubu na 220 °C a přiveďte k varu hrnec s osolenou vodou. Na středně velké pánvi rozehřejte polovinu olivového oleje a 5 minut na něm smažte nadrobno nakrájenou cibuli, dokud nezměkne. Přidejte drcený česnek, chilli vločky a sušené oregano a smažte další 2 minuty. Přisypte nakrájená rajčata, sušená rajčata, olivy a koření. Nechte 5 minut probublávat, dokud omáčka nezhoustne.

www.tacos.cz Mezitím přidejte do hrnce s vroucí vodou nové brambory a vařte je 15-18 minut, až jsou měkké. Pokud není vaše pánev vhodná do trouby, přeneste omáčku do zapékací misky. Do omáčky vložte tresku, dochuťte a na rybu rozdrobte salátový sýr řeckého typu. Pečte 12 minut nebo dokud se ryba nerozpadá. Osušte nové brambory, rozpůlte je a promíchejte je se zbytkem olivového oleje a trochou soli a podávejte spolu s treskou saganaki.

vloženo 27.09.2022    zobrazeno 281x    verze pro tisk