cpt. Cook
 

Asparagi alla milanese
(Milánský chřest)

Cibule na smetaně

Cibule plněná

Cibule s vejci

Cibule zapečené s modrým sýrem

Cibulové závitky

cuketkova spálená cibule

Belgie   bluestarbluestarbluestarbluestarbluestar

Gratinovaná čekanka v šunce

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  8  čekankových puků, 8 plátků šunky od kosti, 1/2 lžíce másla, 1/2 lžíce javorového sirupu, sůl, mletý pepř, 10 dkg tvrdého sýra Fourme d'Ambert, 7.15 dkg tvrdého sýra navíc na gratinování, 15 dl plnotučného mléka, 3 lžíce másla, 3 lžíce hladké mouky, 1/2 lžička muškátového oříšku
zkopírováno z http://www.tacos.cz Čekanku podélně rozkrojte na polovinu. Postavte velkou pánev na střední teplotu. Přidejte lžíci másla a javorový sirup (nebo hnědý cukr). Nechte je rozpustit a zkaramelizovat. Přidejte čekanku otočenou řezem dolů, zvyšte teplotu a přiklopte. Duste 6 až 7 minut. Osolte a opepřete. Čekanku otočte a poduste další 3 až 4 minuty. Odložte stranou.

www.tacos.cz Na pánvi na mírném ohni rozpusťte máslo. Přidejte mouku a metličkou vytvořte jíšku. Za stálého šlehání přilévejte po troškách mléko. Zvyšte teplotu a přiveďte bešamel k varu, přičemž nezapomeňte šlehat. Jakmile směs zhoustne, odstavte ji z ohně a přidejte nastrouhaný sýr Fourme d'Ambert, strouhaný muškátový oříšek, sůl a pepř.

www.tacos.cz Předehřejte troubu na 180 °C (plynová značka 6). Připravte si velkou zapékací mísu. Obě půlky čekanky spojte v jeden kus a zabalte do plátku šunky. Totéž udělejte se všemi kousky čekanky a naaranžujte je do misky. Těsně před vložením do trouby přelijte čekanku bešamelovou omáčkou a přidejte několik kostek sýra Fourme d'Ambert. Pečte 20 minut.

www.tacos.cz Příloha: bramborová kaše

vloženo 07.12.2021    zobrazeno 477x    verze pro tisk

Holandský gratinovaný chřest se sýrem

Chřest na maďarský způsob

Chřest Napoleon

Chřest po maďarsku

Chřest po vídeňsku

Chřest s frankfurtskou zelenou omáčkou

Chřest s jemnou omáčkou

Chřest s octem

Chřest vařený

Chřest vařený

Chřest vařený po polsku

Chřest vařený s dušenými houbami