cpt. Cook
 

Kuře Kung-pao

Kuře La-c'

Kuře La'c

Kuře Marengo

Kuře Marengo I

Kuře Marengo II

Kuře Marengo III

Kuře Marengo IV

Kuře Marianne

Kuře na arašídech

Kuře na balkánský způsob

Kuře na bylinkách

Čína   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kuře na citrónu

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2  kuře, sůl, olej na smažení, 1/2 lžička mletého zázvoru nebo střední kousek čerstvého, 2  šalotky, 2 lžíce sójové omáčky, 1/2 lžíce bramborové škrobové moučky, 1/2  citrón nakrájený na plátky na ozdobu,

Omáčka: 1/2 lžíce moučkového cukru, 1/2 lžíce sójové omáčky, 4 lžíce citrónové šťávy, 1/2 lžíce sezamového oleje, 1/2 lžička citrónové kůry nadrobno usekané, 2.15 dl vody

zkopírováno z http://www.tacos.cz Kuře opláchneme a rozdělíme na porce. Usušíme, osolíme, potřeme sójovou omáčkou a necháme 20 minut stát. Zázvor oloupáme a nakrájíme na plátky. Šalotky umyjeme a nasekáme nadrobno. Všechny ingredience na omáčku spojíme a pečlivě rozmícháme.

www.tacos.cz Marinované čtvrtky kuřete opečeme ze všech stran do růžova na rozpáleném oleji. Přidáme zázvor a ještě 1 minutu smažíme. Zalejeme omáčkou, uvedeme do varu a dusíme pod pokličkou na mírném plameni 15 minut. Porce kuřete vyjmeme a nakrájíme na tenké plátky. Do omáčky nalejeme bramborovou moučku rozmíchanou ve lžíci vody. Mícháme do zhoustnutí.

www.tacos.cz Kousky kuřete vložíme do misky a polejeme omáčkou. Ozdobíme plátky citrónu a usekanou cibulí. Podáváme s rýží.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2271x    verze pro tisk

Kuře na česneku se šafránem

Kuře na estragonu
(Poulet à l'estragon)

Kuře na grilu

Kuře na hříbkách

Kuře na karí

Kuře na karí

Kuře na mandlích