cpt. Cook
 

Kuře Marianne

Kuře na arašídech

Kuře na balkánský způsob

Kuře na bylinkách

Čína   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kuře na citrónu

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2  kuře, sůl, olej na smažení, 1/2 lžička mletého zázvoru nebo střední kousek čerstvého, 2  šalotky, 2 lžíce sójové omáčky, 1/2 lžíce bramborové škrobové moučky, 1/2  citrón nakrájený na plátky na ozdobu,

Omáčka: 1/2 lžíce moučkového cukru, 1/2 lžíce sójové omáčky, 4 lžíce citrónové šťávy, 1/2 lžíce sezamového oleje, 1/2 lžička citrónové kůry nadrobno usekané, 2.15 dl vody

zkopírováno z http://www.tacos.cz Kuře opláchneme a rozdělíme na porce. Usušíme, osolíme, potřeme sójovou omáčkou a necháme 20 minut stát. Zázvor oloupáme a nakrájíme na plátky. Šalotky umyjeme a nasekáme nadrobno. Všechny ingredience na omáčku spojíme a pečlivě rozmícháme.

www.tacos.cz Marinované čtvrtky kuřete opečeme ze všech stran do růžova na rozpáleném oleji. Přidáme zázvor a ještě 1 minutu smažíme. Zalejeme omáčkou, uvedeme do varu a dusíme pod pokličkou na mírném plameni 15 minut. Porce kuřete vyjmeme a nakrájíme na tenké plátky. Do omáčky nalejeme bramborovou moučku rozmíchanou ve lžíci vody. Mícháme do zhoustnutí.

www.tacos.cz Kousky kuřete vložíme do misky a polejeme omáčkou. Ozdobíme plátky citrónu a usekanou cibulí. Podáváme s rýží.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 1900x    verze pro tisk

Kuře na česneku se šafránem

Kuře na estragonu
(Poulet à l'estragon)

Kuře na grilu

Kuře na hříbkách

Kuře na karí

Kuře na karí

Kuře na mandlích

Kuře na mandlích po pakistánsku

Kuře na paprice

Kuře na paprice
(Paprikás csirke)

Kuře na paprice podle Romana Pauluse

Kuře na rajčatech

Kuře na rajčatech

Kuře na roštu

Kuře na rozmarýně