cpt. Cook
 

Čočka s klobáskou

Čočka s kokosem

Čočka s kořenovou zeleninou

Čočka s rajčaty a paprikami

Čočka se zeleným pepřem

Dal palak

Dhál z červené čočky

Fazole Ferrara
(Fagioli Ferrara)

Fazole na paprice

Fazole na slanině

Fazole nakyselo

Fazole plaki

Fazole po bulharsku

Fazole s jablky

Itálie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Fazole s mátou

Fagioli alla menta

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  215 dkg bílých fazolí, 3 stroužky česneku, 2  celery, 7.15 cl olivového oleje, sůl, 15 lžic vinného octa, mletý pepř, 3 snítky máty peprné, 15 dkg černých oliv
zkopírováno z http://www.tacos.cz Středně velké bílé fazole propláchněte v cedníku studenou vodou a ve větším množství studené vody nechte přes noc v přikryté nádobě nabobtnat. Potom vodu sceďte, okapané fazole nasypte do hrnce. Česnek oloupejte a zatím odložte stranou. Celer omyjte, očistěte, rozkrájejte na větší kusy a přidejte k fazolím. Fazole s celerem zalijte vodou. Uveďte ji do varu a seberte tvořící se pěnu. Až se pěna přestane vytvářet, přikryjte hrnec poklicí a za nízké teploty vařte 40 - 45 minut, až fazole změknou. V žádném případě je však nenechte rozvařit. Nechte je vychladnout ve vodě, v níž se vařily, pak je nasypte na cedník. Vyberte kusy celeru, který sloužil jenom jako koření.

www.tacos.cz Olivový olej s tochou soli šlehejte v míse, až zkrémovatí. Přimíchejte ocet a špetku pepře. Přidejte fazole. Omyjte mátu a okapejte z ní vodu. jednu větvičku odložte stranou. Lístky ze zbylých větviček nahrubo posekejte a přimíchejte k fazolím. Ty pak přikryjte a nechte 2 - 3 hodiny odležet, potom je podle potřeby dochuťte, upravte na servírovací míse s olivami a ozdobte mátou, kterou jste předtím odložili. Pokrm může s kusem chutného sýra nebo salámu a s chlebem posloužit i jako přesnídávka.

vloženo 07.10.2007    zobrazeno 2321x    verze pro tisk

Fazole s mexickou omáčkou

Fazole s ořechy

Fazole s rýží a zeleninou

Fazole se zeleninou

Fazole zapečené s kořenovou zeleninou a jablky