cpt. Cook
 

Špagety s lososem

Špagety s mandlovým pestem a sardinkami
(Spaghettoni al pesto di mandorle con sardine)

Špagety s mangoldem
(Pasta con le bietole)

Špagety s máslem a sýrem

Špagety s masovou omáčkou

Špagety s mušlemi

Špagety s omáčkou pesto

Špagety s omáčkou pesto

Špagety s pecorinem, pancettou a pórkem

Špagety s rajčatovým protlakem a sýrem

Špagety s rajčaty

Špagety s rajskou omáčkou

Špagety s rajskou omáčkou

Špagety s růžičkovou kapustou

Špagety s rybí omáčkou

Špagety s tuňákem

Špagety se sardinkami

Špagety se slaninou a vejci

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Špagety se slávkami podle Flority

recept ze stránek www.tacos.cz
15 porcí:  150 dkg špaget, 2 kg slávek, 3/4 dl extra virgin olivového oleje, 2 stroužky česneku, 1/2 snítka zelené petrželky, 1/2 sklenka suchého bílého vína, 1/2  citrón, sůl, mletý pepř
zkopírováno z http://www.tacos.cz Slávky opláchneme důkladně pod proudem vody přímo z vodovodu. Přitom je odrhneme tvrdým kartáčem. Vložíme je do kastrolu a postavíme na oheň. Jakmile se otevřou, stáhneme kastrol z ohně, oddělíme slávky od lastur a odstavíme je spolu s přecezenou vodou, kterou pustily. Ponecháme tucet slávek pro ozdobu a jednu lasturu.

www.tacos.cz V jiném kastrolu osmahneme na oleji celé stroužky česneku. Když začnou dostávat nazlátlou barvu, vyjmeme je. Dovnitř dáme slávky s vodou, kterou pustily, a sklenici suchého bílého vína. Osolíme a opepříme. Necháme povařit několik minut a stáhneme z ohně. Přitom přidáme citrónovou šťávu a strouhanou citrónovou kůru.

www.tacos.cz Těstovinu dáme vařit zvlášť do vydatného množství vřící vody, slabě osolené. Když je těstovina správně uvařena (”al dente”), necháme ji okapat, vhodíme do hluboké mísy a ochutíme slávkami i omáčkou z nich. Mísu ozdobíme kolem dokola odloženými slávkami a posypeme posekanou petrželkou.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 3456x    verze pro tisk

Špagety se sýrem a rozmarýnou