cpt. Cook
 

Těstoviny s cibulovou natí a vejci

Těstoviny s houbovou omáčkou

Těstoviny s hráškem
(Pasta chi piseddi)

Těstoviny s kousky rajčat
(Pasta con salsa di pomodoro a pezzi)

Těstoviny s krémovou rajčatovou omáčkou

Těstoviny s luštěninami

Těstoviny s ořechovým pestem z červené řepy

Těstoviny s paprikou, rajčetem a sójovou omáčkou

Těstoviny s paprikovou omáčkou
(Salsa ai peperoni)

Těstoviny s parmskou šunkou
(Pasta con salsa al prosciuto)

Těstoviny s pestem ze sušených rajčat

Těstoviny s rajčaty a bazalkou

Těstoviny s rajčaty, ančovičkami a chilli

Těstoviny s tuňákem a černými olivami
(Pasta al tonno e olive nere)

Těstoviny s uzeným masem

Těstoviny s vlašskými ořechy
(Pasta con salsa di noci)

Těstoviny se zalisovanou petrželkou

Těstoviny se zeleninou

Těstoviny zapékané s mletým masem

Itálie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Timballo tradizionale

Tradiční timballo

recept ze stránek www.tacos.cz
6 porcí:  32 dkg těstovin anelletti, 115 dkg mletého telecího masa, 10 dkg klobásky salsiccia, 20 dkg zeleného hrášku, 7 dl rajčatového pyré, 1/2  cibule, 1/2  mrkev, 1/2 stonek řapíkatého celeru, zelená petrželka, bazalka, 20 dkg italského sýra caciocavallo - polovinu nastrouhat, 1.15 dl bílého vína, krystalový cukr, extra virgin olivový olej, sůl, mletý pepř
zkopírováno z http://www.tacos.cz Nakrájenou zeleninu podusíme v hrnci na troše oleje. Přidejte maso a rozdrobenou klobásu, přilijte víno a nechte ho odpařit. Přidejte hrášek, rajčatový protlak, sůl, pepř a špetku cukru. Přikryjte a vařte 45 minut, pokud omáčka vyschne, přidejte trochu horké vody a nakonec přidejte nasekanou petrželku a bazalku. Mezitím uvařte těstoviny ve vroucí osolené vodě a slijte je velmi al dente. Dochuťte omáčkou a 70 g strouhaného sýra a polovinu těstovin nalijte do máslem vymazané a strouhankou vysypané zapékací misky. Navrstvíme zbylý sýr caciocavallo nakrájený na plátky a přidáme zbylé těstoviny. Posypte je zbylým strouhaným sýrem a pečte v troubě vyhřáté na 200 °C asi 30 minut.

www.tacos.cz Anelletti timballo al forno je typické sicilské těstovinové jídlo, skvělá klasika nedělního nebo svátečního oběda. Obvykle se připravuje s masovou omáčkou, hráškem a sýrem, ale existuje i letní verze s lilkem. Použitý formát těstovin je charakteristický pro oblast Palerma, protože vznikl mezi Trabií a Termini Imerese v mlýnech postavených Araby. Podle legendy vychází tvar těstovin z tvaru náušnic, které nosily arabské ženy na Sicílii.

vloženo 21.09.2022    zobrazeno 276x    verze pro tisk