cpt. Cook
 

Pórková polévka

Pórková polévka s treskou a kraby

Přesnídávková polévka

Račí polévka

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Ragú z kuřete

recept ze stránek www.tacos.cz
6 porcí:  1/2  kuře (malé, i s drůbky), 3 l vody, 10 dkg kořenové zeleniny, 3 dkg cibule, 2 čerstvé žampióny, květák, 3 dkg sterilovaného hrášku, sůl, 2 g celého pepře, 1/2 špetka muškátového květu, 10 dkg másla, 1/4 l smetany, 1/2  žloutek, 8 dkg hladké mouky, zelená petrželka, polévkové koření,

Knedlíčky:: 2 oloupané žemle, 3 dkg másla, 1/2 dl mléka, sůl, muškátový květ, 1/2  vejce, 3 dkg polohrubé mouky

zkopírováno z http://www.tacos.cz Kuře a drůbky zvolna vaříme v osolené vodě s celým pepřem. Očištěnou zeleninu a žampióny nakrájíme na plátky, povaříme zvlášť ve vodě, přecedíme a přidáme k vývaru z kuřete. Vývar procedíme na světlou jíšku, kterou jsme připravili z poloviny másla, z hladké mouky a trochy květu. Dobře prošleháme, povaříme a před koncem varu přidáme polovinu smetany. Po uvaření přecedíme přes jemné síto. Jako vložku dáváme do polévky uvařenou zeleninu, hrášek a maso z kuřete nakrájené na kostičky.

www.tacos.cz Houskové knedlíčky: Oloupané žemle nakrájíme na kostičky a zvlhčíme mlékem. Máslo utřeme se solí a květem, přidáme vejce a nakrájené žemle, vše spojíme a je-li třeba, přidáme ještě trochu polohrubé mouky. Knedlíčky vaříme ve slané vodě asi 3 minuty.

www.tacos.cz Houskové knedlíčky, které jsme uvařili zvlášť, vložíme do polévky, kterou zjemníme máslem, žloutkem, smetanou a přidáme zelenou petržel.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2344x    verze pro tisk

Rybí polévka

Rybí polévka

Rybí polévka

Rybí polévka

Rybí polévka

Rybí polévka s jikrami

Rybí polévka s knedlíčky

Rybí vývar s krutony

Sciusceddu
(Masové koule ve vaječné polévce)

Sečuánská polévka

Selská polévka

Silvestrovská polévka

Skotská skopová polévka

Slepičí polévka

Slepičí polévka